Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sportolók miért esznek...

A sportolók miért esznek protein-port a normális ételek helyett?

Figyelt kérdés

Pl miért csinál protein shake-t ahelyett, hogy pl tejet inna, yoghurtot vagy kefírt enne.


Szóval mivel jobb a por mint egy tál étel mondjuk?



2021. dec. 12. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meginna 10 liter tejet se fedezné a fehérjemennyiséget. A turmix is rendes étel tud lenni, ha nem csak vízből meg fehérjeporból áll.
2021. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem esznek protein port a sportolók "normális ételek" helyett, úgyhogy a kérdésed hibás, értelmetlen és provokatív. Ez a protein fétis csak a konditerembe járók körében ennyire elterjedt és ott is csak a tudatlanok váltanak ki főétkezéseket protein porral, úgyhogy ezt a baromságot rajtuk kérd számon, ne az itteni kommentelőkön.
2021. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fehérjepor egy táplálék-kiegészítő, nem helyettesítő, normális embereknél legalábbis. Nem étel helyett, hanem mellette, azt kiegészítve.

Gyakorlatilag egy kényelmi megoldás, ha valaki nem tud/nem akar annyit enni, vagy nincs mindig lehetősége teljes étkezést enni. Ilyenkor jól jön, de szerintem nem létszükséglet.

2021. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Mert nincs pénzük és vagy idejük napi háromszor többfogásos étkezéseket tartani főtt étellel.
2021. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem nehéz kitalálni.

Mert remek fehérje kiegészítés.

Van, hogy nem tudod fedezni étkezéssel a napi szükségletet akármilyen okból kifolyólag és így egyszerűbb.

2021. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet 3 disznót beverni minden edzés után csak azért, hogy fedezzem a fehérje szükségletem. Egyszerűbb edzés után lehúzni egyet, illetve arra enni és máris jó.
2021. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Mert a tápkieg marketing hatalmasabb, mint hinnéd.
2021. dec. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért használok fehérjeport, mert amikor rendes étellel akartam bevinni a fehérje szükségletemet már herótom volt az evéstől. És a hústól is. Sokkal könnyebb és kényelmesebb a reggeli zabkásámat felütni egy adag fehérjeporral, vagy ha aznap nincs meg a szükséges mennyiség, este bedobni egy fehérje shake-et.

Ettől függetlenül eszek húst, meg más fehérje forrást is, de kiegészítésnek jó. Plusz ha én joghurtot, vagy kefírt innék (ami egyébként is borzalmas fehérje forrás), akkor senki nem maradna meg mellettem a laktóz intoleranciám miatt. Plusz rövid időn belül begyulladnának a beleim (tapasztalat, sajnos).

2021. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Általában azért fogyasztunk fehérje port, mivel nem könnyű “rendes” étellel bevinni azt a mennyiséget, ami az izomépítéshez szükséges. Fontos, hogy nem helyettesít egy étkezést, csak kiegészíti azt. Viszont ha épp egy sietős reggeled van és csak később van időd reggelizni, akkor ez egy jó órára eltelít.
2021. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Abszolút kényelmi megoldás! Idő/energia hiányában nagyon jó. Nem helyettesítik vele, csak nem mindig van az embernek kapacitása főzőcskézni és valóban összességében gazdaságosabb is így.
2021. dec. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!