Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit egyek és mit igyak ahhoz,...

Mit egyek és mit igyak ahhoz, hogy az izmaim megfelelő módon fejlődjenek súlyzózás, fekvőtámasz, felülés stb hatására?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 60kg, középmagas, elég-e napi 2 liter tej és 1 liter gyümölcslé ahhoz, hogy a sejtek megfelelően épüljenek? (persze mellette eszem rendesen)
2008. dec. 14. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

állj rá a mérlegre szorozd be 2vel ennyi gramm fehérjét egyéél

állj rá a mérlegre szorozd be 5el ennyi szénhidrátot egyél


minden reggel egyél 1 kanál lenmagolajat (zsirbevitelnek)


egyél minnél több zöldséget gyümölcsöt


izomlázra ne dolgozz mert azzal csak roncsolod az izomzatodat


edzés után igyál egy fehérje turmixot (nyugodjon meg mindenki a fehérje csak tejsavóból készül mikro szűréssel) egy adag kb 200ft ugyhogy nem vészes és rakj hozzá dextrózt kb 50g-ot (dextróz=szőlőcukor)


aludj minimum 9 órát hogy legyen ideje az izmaidnak nőni


mondj le a cigiről mer roncsolja a sejteket az izomsejteket is

neigyál alkohol taralmú italokat mert ugyanazt okozza mint a cigi


kb ennyi nem 1szerű de ez van


ja és olvass a testépítésről www.body.builder.hu

www.musclebuilder.hu itt kérdezhetsz is mert ez egy forum

jó gyurast

2008. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

elozo vagyok


mondj le a bolti tejről mert az csak tejpor vizzel higitva esetleg házi tejet abból is max 1 liter / nap mert naon zsiros [link]


ja és az edzés táni turmixot ne tejjel idd mert lassú lesz a felszívódása magyarán kevesebb tápanyag jut el ugyanannyi dő alatt az izomhoz mintha vizzel innád tehát kisseb lesz az izopmzatod

2008. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ;)
2008. dec. 14. 17:22
 4/12 A kérdező kommentje:
Jah még valami, honnan tudom, hogy mondjuk abban amit anyám elém rak enni abban mennyi fehérje van szóval..érted nem fogom ott leméricskélni hogy mekkora az a szelet hús :) Inkább csak amolyan kb. értéket tudnál mondani?
2008. dec. 14. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tápanyagforrások



Fehérje:


elsőrangú: csirke, pulyka, halak, marhahús (ezek fehérjetartalma 20%), tojásfehérje (10%), ezekre alapozzunk.

másodrangú: proteinek (étrendkiegészítő porok), sovány sajtok, túrók, ezeket kiegészítésnek használjuk



Szénhidrát


elsőrangú: rizs (szénhidráttartalma 70%), pufirizs, zabpehely (60%)

másodrangú: főtt burgonya (20%), durum és teljes kiőrlésű tészta (70%), gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér



Rostanyag


zöldségek



Zsír


elsőrangú: lenmagolaj, MCT, olajos magvak, halolajak, olívaolaj (főzés), extra szűz olívaolaj (öntet) stb.

másodrangú: telített zsírok (fizikailag minden olyan zsír, ami szilárd, állati zsiradékok stb.) ezeket a zsírforrásokat tartsuk lent az étrendünkben!



Víz


A víz testünk majd 80%-át alkotja. Alapvető a kielégítő vízfogyasztás. Testünk minden 20kg-jára 1 liter víz jusson, azaz egy 80kg-os embernek 4, egy 90kg-osnak 5, egy 50 kilós nőnek 3 liter vízfogyasztás szükséges. Diéta alatt ezt célszerű felkerekíteni, 60kg körül már fogyaszthatunk 4 liter vizet. Az áványvizek és a csapvíz között lényges különbség csak az utóbbi szennyezettségében és fertőtelnítőtartalmában van. Árban a legjobb megoldás az otthoni víztisztitóval szűrt víz vagy a gagyi olcsó ásványvíz.



Igyekezzünk az elsőrangú tápanyagforrásokat használni, a másodrangúakat pedig kiegészítésnek vagy ízesítésnek!


A tápanyagtartalom pontos meghatározásához a megfelelő táblázatokat kel használni (vagy részletes kalóriatáblázat).


ha komolyanakarod akkor csak ezeket azételeket fogyasztod olyan mennyiségben amit mondtam

ezalapán sztem kilehet számolni hogy mi mennyi tápanyagot tartalmaz

2008. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

amugy elárulom az olyan csak ugy kb mennyit ...-ot tartalmaz-al nem mész semmire mert ő ezt a fizikumot 8 év alatt épytette fel ugy hogy őneki nagyon jó agenetikája tehát az átlag ember 10 év alatt éri el ezt a fizikumot

ugyhogy hinátlanul kajál szinte csak csirke és marha húst és rizst de annyit hogy többet már nem is lehet enni

2008. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ja amugy ő az a személy

[link]

2008. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
de mondjuk ő nem is felüléseket csinált meg ilyenek hanem komolyan jár heti 3szor vagy 4szer konditerembe meg olyan edzéseket nyom hogy űvöltések közben meg nyögések meg ilyenek
2008. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyit szólnék hozzá, hogy én a lenmagolajat a lefekvés előtti turmixal egyidejűleg fogyasztanám el, mert a lenmagolaj lassítja a tápanyag felhasználást, ami este nagyon fontos, reggel pont ellenkezőleg, akkor gyorsan kell a tápanyag.
2008. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én ugyhallottam hogy reggel este érdemes
2008. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!