Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szobakerékpározás vagy gyalogl...

Szobakerékpározás vagy gyaloglás lenne hasznosabb, jobb?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen kardió mozgást végezni. Nem futhatok, mert gerincferdülésem van. Az nagyon ugráló mozgások is kilőve.

Gondoltam, veszek egy szobakerékpárt és akkor mindennap mozoghatok otthon is. Vagy felesleges és egyszerűbb, ha gyalogolok?


2022. jan. 10. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a szobabicikli jobb választás, amennyiben nem vagy extrém túlsúlyos. A legjobb egy igazi bicikli lenne, de nyilván annak használatát az időjárás akadályozhatja.
2022. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyáltalán túlsúlyos. 175 cm, 62 kg.
2022. jan. 10. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a gyaloglás és tavasszal egy igazi bringa.

Az a gond a szobabringával, hogy végtelenül unalmas és mivel nincs menetszél, nagyon lehet rajta izzadni.

Én normális esetben évi 10.000 km-t tekerek, decembertől készülök a következő szezonra, de ha nincs lefagyva az út, akkor inkább kimegyek 1-2 órára vagy futok.

2022. jan. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazi bringában nem gondolkodtam. Egyszerűen nincsenek nagyon kerékpárutak felénk, vagy csak 1-2 km. Autók között meg nem fogok.

Szoktam kerékpározni konditeremben és én szeretem, nem unalmas egyáltalán.

2022. jan. 12. 09:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, és azt írtam, hogy én nem futhatok.
2022. jan. 12. 09:16
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

"Szerintem a szobabicikli jobb választás, amennyiben nem vagy extrém túlsúlyos."

Ezt írtam tegnapelőtt. Te írtad, hogy nem vagy túlsúlyos. Most az is kiderült, hogy szereted a konditermi szobabiciklit. Akkor a kérdésed meg van válaszolva. Szobabiciklit vegyél.

2022. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy hol laksz, de ahol nincsenek kerékpárutak, ott komoly autós forgalom sincs. Ha konditerembe jársz, akkor valószínűleg nem egy kis faluban élsz.

Nem csak kerékpárút és forgalmas főút létezik. Van a kettő között egy csomó átmenet. Én az autók között nagyobb biztonságban érzem magam, mint bringaúton, de Bp-en belül is találok mindig megoldást, hogy gyerekkel alacsonyabb forgalmú, esetleg föld utakon menjünk. (Néha elkerülhetetlen egy-egy forgalmasabb szakasz, de szabályosan kell közlekedni, akkor 99%, hogy nem történik baj.)

Mennyi ideig szoktál teremben tekerni?

2022. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7: olyan helyen lakom, ahol a domborzati viszonyok miatt nem alakult ki olyan kultúrája a kerékpározásnak, mint a lapos vidékeken, az elmúlt években épül pár km kerékpárút. Az is olyan helyen, ahol nem szívesen kerékpározik senki, mert nagy a forgalom, így a levegő nem a legjobb.

Alacsonyabb forgalmú, vagy föld úthoz először el kéne autózni.

Én hiába közlekedek szabályosan, ha van egy csomó állat az utakon. Autóval is tapasztalom. Nem fogok autók közé menni kerékpárral.

Teremben eddig bemelegítésnek, levezetésnek szoktam. De otthon több időm lenne és kényelmesebb is.

2022. jan. 12. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:

#8!


Egyszer egy pécsi ismerősöm mondta, hogy náluk azért tekernek kevesen, mert a fél város hegyen van. Bezzeg az Alföldön...

De sportolni sokkal jobb hegyen. A hegyek, de még a dombságok is tele vannak erdászeti utakkal, amelyek tökéletesek kerékpározásra.


Azért az a 2x10 perce egészen más, mint a folyamatos, órákig tartó szobabiciklizés!

2022. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: A kinti kerékpározás eleve nem volt opció. Vagy szobakerékpár, vagy gyaloglás. És melyik lenne jobb nekem, a gerincem miatt.

Terepen tekerni nem igazán gerinckímélő. És persze ahhoz már nagyon speciális kerékpár kéne, amibe nem is ruháznék be, mert nem egy olyan mozgás, amit élvezek, amit szívesen csinálok.

2022. jan. 12. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!