Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy izomra hányszor lehet egy...

Egy izomra hányszor lehet egy héten edzeni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy fenékre lehet minden nap az egy olyan izom. De mellette combra is ugyanúgy mindennap lehet? És hasra hogyan?

Teremben fogok edzeni. Heti 6 napot szeretnék hogy minél előbb formába jöjjek. Ha sikerül akkor kevesebb alkalomra gondoltam. De fél évig fix heti 5-6 alkalom.

Inkább fenékre, combra és hasra szeretnèk. Néha-néha felső testre. Nem tudom hány naponta lehet megmozgatni 1-1 izmot . Ez lenne a kérdésem.

23/L



2022. jan. 17. 03:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Heti 2x a legoptimálisabb megterhelni minden izmot naturálként.
2022. jan. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Heti kettőt javasolnak. De az optimális az, hogy regenerálódnak az izmaid. A has egyenes részét akár minden nap megedzheted. De nyilván erre rá kell érezni. Érezni fogod ha sok. Ha egy izmot tisztességesen leedzesz akkor elég 2szer 1 héten.
2022. jan. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kezdőként mehet heti 3x, haladóként 2x.
2022. jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisebb izomcsoportok általában gyorsabban regenerálódnak pl bicepsz,tricepsz,váll 1-2 nap alatt. Viszont nagyobb izomcsoportok mint a láb izmainak 2-3 nap is kellhet mire teljesen regenerálódik.
2022. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lányként teljesen más, sokan heti 3x edzik a feneket és a combot is. Annyi a lényeg, hogy egymást követő napon ne ugyanazt az izomcsoportot edzd meg. Felső testet meg ne vedd félvállról, egyedül max a mellet hagyd ki, de a váll ás hát a nőknél is fontos és persze mehet a bicepsz, tricepsz is heti 1x.
2022. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ígyis szélesebb vagyok felül azért nem szeretnék oda edzeni. És nem a zsírtól. Olyan a csontom. Ritkán maximum
2022. jan. 17. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!