Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportolni szeretnék de nem...

Sportolni szeretnék de nem tudom mit és az én helyzetemben nem is olyan egyszerű?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal volt egy balesetem,eltört egy ágyékcsigolyám vagyis így összenyomódott.Hónapokig gerincmerevítőt kellett hordanom.Már nem kell jó ideje tudok járni normálisan meg minden és már nem fáj.Ugye a több hónapos kényszerpihenő miatt felszedtem egy pár kg-ot.Nem lettem konkrétan kövér csak kicsit husibb vagyok mint azeretném.Mit kellene sportolnom ami kicsit fogyaszt de közben izmot is növel és nem erőltetem vele a hátam? Köszi ha segítetek.

2022. jan. 23. 10:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy az úszásról tudom hogy jó lenne csak arra nincs túl gyakran időm főleg télen nem mert nagyon hosszú hajam van és mire megszárítom nagyon sok idő :/
2022. jan. 23. 10:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornára, egyeb rehabilitációra nem kellett járnod?

A helyedbe en a gyogytornásztól kerdeznem meg...

2022. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, gyógytornász véleménye többet ér, mint az itt írogató ismeretlenek ajánlásai.

Illetve te érzed azt, hogy a különböző mozgások mennyire terhelik a sérült részt, fájdalmas-e.

Az úszást kizártad, izmosodáshoz, figyáshoz intenzívebb torna gyakorlatok is jók lehetnek, abban gyógytornász tud tanácsokat adni.

Szobakerékpár?

Túra kerékpározás?

Kérdés, mennyire birja a csigolyád azt a mozgást.

2022. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Letezik ilyan szilikonos uszósapka amivel szaraz marad a hajad.


De gyógytornasznál kell erxeklődnöd.

2022. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jártam gyógytornára de az 10 alkalom volt csak.Nincs meg a száma mert nem magán volt hanem kórházba jártam.Tudom hogy gyógytornász hamarabb tudna segíteni ebben csak az a baj hogy egy depis,lusta szar vagyok.Már olyan értelemben hogy utálok emberekkel beszélgetni,felhívni őket.A baleset óta nagyon zárkózott vagyok és tudom hogy ezzel is kezdenem kéne valamit csak nem tudom hogy.A családom elfoglalt,állandóan dolgoznak,barátaim nincsenek már így senkivel nem

tudok beszélni.

2022. jan. 23. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor gyógytorna előtt pszichológus!
2022. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
65%
Jóga, pilátes, vagy úszás.
2022. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Írd meg hol laksz, hátha egy környékbeli tud ajánlani valamit. Én pl. Győrben tudok többet is (manuálterapeuta, gyógytornász, masszőr, edző) megnézi mi a helyzet és az alapján tud valami mozgást ajánlani. Ahova én járok, ott a vezetőedző gyógy testnevelő is és többen járnak hozzá rehabilitációs személyi edzésekre.

A másik dolog pedig az, hogy nem szabad úgy felfogni, hogy "nincs annyi időm erre" mert ha a mozgásszegény életmód miatt rosszabb lesz az állapotod, akkor már nem te döntöd el, hogy műteni kell, kórházban kezeltetni magad, vagy csak képtelen leszel alapvető mozgásokra is, hanem egyszerűen az állapotod belekényszerít.

2022. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!