Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt kell hogy...

Mennyi idő alatt kell hogy lemenjen futás után a pulzus, újra normális legyen?

Figyelt kérdés
Pl. ha futok 1 órát 140-160-as pulzussal, befejezés után mennyi idő alatt áll vissza mondjuk 80 körülire vagy az alá normál esetben? Nekem most kb 1O perc kellett amíg lement eddig, ez már túl sok? Mit lehet tenni, hogy minél rövidebb idő alatt lemenjen?

2022. márc. 6. 14:07
 1/2 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

A pulzus főleg az eddzettségtől függ (egy adott tevékenységnél).

Ha edzettebb az ember, akkor hamarabb lemegy, és egyébként alacsonyabbra is megy fel ugyanannál a teljesítményél.

10 perc valóban kicsit soknak tűnik, de nem érdemes mást tenni, mint folytatni az edzésedet, és meglátod, ez az idő rövidülni fog.

1 óra 140-160 pulzuson remek edzés! Hajrá!

2022. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

10 perc alatt le is megy? 😮


Én 150-155-ös átlagos pulzussal futok. 100 körülre nagyon hamar lemegy, 2-3 perc alatt. Okosóra nézi a pulzusvisszállást, legutóbb 160-assal fejeztem be a futást és 2 perc után már 110 volt. Tegyük hozzá, gyalogoltam visszafelé és gyaloglásnál nekem sajnos jellemző a 110 is.


Viszont 1-2 óra kell, hogy 80 körülre lemenjen és 3-5 óra, hogy a rám napközben jellemzőre, tehát 70 alá lemenjen.


Tegnap pl 6-kor futottam, 7 körül már 75-80 volt, de este 10 körül volt stabilan 70 alatt.



Szóval te nagyon jól működsz, legalábbis hozzám képest. 😅

2022. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!