Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzőtermi eszközzel...

Milyen edzőtermi eszközzel lehet gyorsan fogyni?

Figyelt kérdés
10 kilót szeretnék leadni legkésőbb júliusig. Milyen edzőtermi eszközzel tudnék gyorsan fogyni? Az eszköz használata mellett figyelek az étkezést, reggelente és esténként fél órát kocogok, felüléseket és guggolásokat is csinálok, aminek a számát növelem naponta 5-el. Olyan eszközre gondoltam, amit meg tudok venni és otthon is tudok használni.

2022. márc. 10. 08:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

"reggelente és esténként fél órát kocogok, felüléseket és guggolásokat is csinálok, aminek a számát növelem naponta 5-el." Ha ez komoly, és nem trollkodsz, hanem ez valójában tükrözi a tudásodat, akkor bele sem merek gondolni, hogy mit jelent nálad az, "hogy figyeled az étkezést."

Tessék utánaolvasni a dolgoknak normális forrásokból. 2022 van, nehogy már még tudásban ott tartsunk, mint 1995-ben. Ma már egy három perces google kereséssel az alsós kislányom is meg tudja találni azt a tényt, miszerint a fogyás semmi máson nem műlik, mint a KALÓRIADEFICITEN, ezáltal a diétádon. Ha kevesebb kalóriát viszel be étellel/itallal, akkor fogyni fogsz. Viszont ha többet, akkor kocoghatsz te napi egy órát is, csinálhatsz te naponta ötvennel több felülést és guggolást (LOL), akkor sem fogsz fogyni. Eszköz alatt amúgy sem tudom, hogy mire gondolsz. Nincsenek olyan hiper-szuper eszközök, amiktől gyorsan lehet fogyni. Ez nagyon óvodás gondolat. Nyilván a kalóriadeficit fenntartását segítheted mozgással, elsősorban aerob/anaerob edzéssel (pl. futópad, szobabicikli, ugrókötél, elliptikus tréner, görkorcsolya), amihez tartoznak értelemszerűen eszközök, de ezek maximum csak támogatni tudják az étrendedet. Fogyasztani nem fognak.

Semmi mást nem kell tenned, mint letölteni egy kalóriaszámoló alkalmazást (pl. kalóriabázis, yazio) és beleírni, hogy miből mennyit eszel, grammra pontosan. Az alkalmazás pedig ki fogja írni, hogy az hány kalória. Ha te tartod az ajánlott 500 kalóriás deficitet, azaz 500 kalóriával tartósan kevesebbet viszel be, mint amennyit elégetsz nap közben (akár mozgással, akár mozgás nélkül), akkor fogyni fogsz.

A fogyás egészségügyi szempontból a világ legegyszerűbb dolga. Csak a médiának, a szennylapoknak és a két forintos forrásoknak hála az évek alatt kialakult a fogyás körül egy hatalmas misztikum, mintha az egy elképesztő atomfizika lenne, amire számtalan alternatív megoldást kínálnak sarlatánok (ezek természetesen mindig tudománytalan kamuk). Közben csak annyit kell tenni, hogy az egyén számolgatja azokat a rohadt kalóriákat, és nap végére úgy kell kihozni a matekot, hogy az deficitet jelentsen. Ennyi.

2022. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Figyelek az étkezésemre= nem eszem sokat, és nem eszek egészségtelen dolgokat. Ha pedig fogyni nem lehet a mozgástól, akkor vajon miért ajánlják még az orvosok is? 🤔
2022. márc. 10. 08:52
 3/18 A kérdező kommentje:
Edzőtermi eszköz alatt pedig pl a futópadot és a szobakerékpárt értettem, és a hasonló társait. Mielőtt kioktatsz, inkább te nézz utána a dolgoknak. Extrém diétát is folytathatsz, ha mellé max légkondizol, akkor azzal sz@rt se érsz el. Ha ilyen érett felnőtt vagy, tudhatnád.
2022. márc. 10. 08:58
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jól gondolkodsz,hogy mozogni,formásodni szeretnél,de az előzőnek is teljesen igaza van az étkezésen múlik a nagyrésze,kb szerintem olyan 80% hogy a diétára kell nagyobb hangsúlyt fektetni.A mozgás max felgyorsítja a folyamatot.


Szerintem keress egy jó szobabicót vagy elliptikus trénert,de arra figyelj oda hogy a lendkereke 12kg fölötti legyen.

2022. márc. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Amit a 3-as pontban írtál kérdező az egy nagy hülyeség mozgás nélkül is le lehet fogyni ha tartod a kaloriadeficitet.

Matek az egész,ennyire egyszerű.

2022. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

"Extrém diétát is folytathatsz, ha mellé max légkondizol, akkor azzal sz@rt se érsz el."

Ez nem így van. A kalóriákon múlik minden. Ha a diétád által kalóriadeficitben vagy, akkor mindegy edzés jellegű mozgásforma nélkül is fogyni fogsz. De ezek ma már tényleg bagatell, evidens, mindenki számára ismert tények. Most én nem akarom ezt kommentben neked bizonygatni, azt csinálsz, amit akarsz, csak gondoltam segítek, hogy választ kapj a kérdésedre, és talán még eredményt is érj el, de ha nem, akkor nem.


"Ha pedig fogyni nem lehet a mozgástól, akkor vajon miért ajánlják még az orvosok is?"

A mozgás segíti a fogyást, mert segíti a tartós kalóriadeficit fenntartását, de magában fogyást nem eredményez. A mozgást pedig azért javasolják az orvosok, mert mozogni kötelező, de nem a szaros fogyás miatt, hanem mert mozgás, sport, edzés nélkül nem lehet egészséges és teljes életet élni. Az ember mozgásra van kitalálva, ezért mozogni kell. De nem a fogyás miatt. A fogyással jó esetben senkinek nem kéne foglalkozni egy ideális világban, ugyanis nem kéne elhízni. Ez kéne hogy legyen a nulladik lépés. Mindig azok ennyire okostojások és véres szájúak, akik a saját léhaságukat miatt elhíztak, mint egy disznó.

2022. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5 értem, akkor ezek szerint az összes orvos hülye, ugye?🤣🤣🤣🤣
2022. márc. 10. 09:44
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Ez a durva, hogy írjuk itt a regényeket, és a regényből fél mondatot sikerül értelmeznie az adott kérdezőnek, és azt is rosszul.

Nem hiszem, hogy az orvos azt mondta volna, hogy a fogyás a diétától független, és a mozgás közvetlenül fogyaszt. Szóval nem hiszem, hogy azt mondta volna az orvos, hogy nincs szükség kalóriadeficitre az étrended által, mert a sport közvetlenül lefogyaszt. Ha ezt mondta, akkor igen, az orvos hülye, de biztos vagyok benne, hogy nem ezt mondta, csak te nem tudsz szavakat értelmezni. De tényleg, csináld úgy, ahogy szeretnéd. Én nem vagyok túlsúlyos, továbbá én naprakész vagyok információk tekintetében. Felülésezz minden nap 5-tel többet, meg járj el szar technikával, szar bemelegítéssel, szar izületi előkészítéssel kocogni napi fél órákat, aztán ha hónapok múlva véletlenül lefogysz (mert véletlenül kakóriadeficitben vagy), akkor tök jó, ha nem, akkor pedig élvezd tovább a túlsúlyos létet. A te döntésed, velünk nem szúrsz ki.

2022. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

5-ös vagyok,azt csinálsz amit akarsz...

Ilyen makacs emberek minek tesznek fel kérdéseket csak a saját magad igazat fujod...

6 hét alatt fogytam 7 kilót..

Kaloriadeficittel,de te csak izzadj meg ugrálj utanna egyél meg egy tál nokedlit.


Ennyi,szép napot..

2022. márc. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8 semmivel nem vagy tisztában velem kapcsolatban. Már az orvos intelligenciájának firtatásánál elveszítetted a hitelességet, a testsúlyomról pedig ne is beszéljünk. Képzeld, nem vagyok túlsúlyos, hanem egy átlagos ember. 170 centiméter magas vagyok, emellé 68 kiló. Ez egyáltalán nem túlsúly.


9 látom az értelmi szinted kilóméterekkel a béka ülepe alatt van. Írtam már, hogy egészségesen étkezem, de csak így lefogyni lehetetlen, vagy legalábbis fényévekkel lassabb, mintha mozognál is, amitől ugye szintén lehet fogyni, ugyanis lényegében gyorsabban leégeted magadról a zsírt. Ez pedig nem "csak a saját magam igaza" hanem tudományosan bizonyított tény, amivel a kanapéhuszárok nincsenek tisztában, ezért hajtogatják azt, hogy "milyen jó ez a kalória deficit, így mozognom se kell, mert egy lusta disznó vagyok"

2022. márc. 10. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!