Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak edzőtermi edzéssel is...

Csak edzőtermi edzéssel is lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pajzsmirigy beteg vagyok, ennek, meg a nem túl aktív életmódnak a kapcsán igencsak elhízva.

Mikor kiderült a betegségem és gyógyszerrel rendberaktuk a hormonjaim, lefogytam 10+ kilót. Ám buta módon vitamint kezdtem szedni (márka mellékes, nem reklámozok, a pm tüneteire, amiken a hormonjavulás sem segített), amitől bőven visszajött, amit lefogytam, még több is... persze abbahagytam a dokival egyeztetve, de már így is, nem érzem jól magam a bőrömben.


Kalóriaszámolgatást meg ezeket ismerem, valamennyire oda is figyelek rá, de azért nem mondom, hogy tökéletesen étkezem. (A - valódi - gyümölcslé a gyengém. Hiába 4-500+ vagy még több kalória, nem tudok róla lemondani. :()

Viszont így már nem érzem jól magam a bőrömben. Arra gondoltam, hogy egyéb sport híján, edzőterembe járnék. Az ellipszis meg hasonló kardiós gépek tetszenek.


Csak ezek használatával lehet fogyást elérni? Mondjuk egy átlagos étrend mellett.

Régebben úsztam, azt akartam eredetileg újrakezdeni, de arra pl. azt mondta a doki, hogy sportnak tök jó, de fogyni nem...



2018. jan. 12. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Akkor fogysz, ha kalóriadeficitben vagy, ennyi.

Ha sokat mozogsz, de bőven bepótolod étellel, nem fogsz fogyni. Ha ügyelsz az étkezésre és eleget mozogsz, jó esélyeid vannak, de nem lehet garantálni a fogyást.


Az butaság, hogy az úszás vagy valami más, nem extrém intenzív mozgás nem jó (az úszás kalóriaigényét nem ismerem, de olyan nagyon rossz nem lehet). Sétával is lehet fogyni... Ha nem eszel túl sokat és eleget sétálsz :) Még egy kevés séta is rengeteget tud segíteni, a súlytartást lassú fogyásra tudja változtatni...

2018. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Milyen az átlagos étrend? Ha nem változtatsz az étkezéseden, és minden nap edzel 1-2 órát a gépen, akkor valószínűleg fogyni fogsz.
2018. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy néha nem csúszik be nasi (pl. karácsonykor nem számolgattam), de azért a legtöbb napon tartom az 1600-1700 kalóriát. Szóval nem az van, hogy olyan nagyon zabálok. Sose ettem sokat, csak soha nem hitte el senki. :D

Tény, hogy nem veszem mindenből a biot meg mentes meg töktudjamilyet, mert sajnos nem fér bele az anyagiakba ez a fajta odafigyelés, de nem is főzök zsírban tocsogó egészségtelen ételeket.


Úgyhogy az ilyen általános tankönyvi válaszokkal nem sokra megyek. :) Ahogy írtam, a hormongondok megszűntével "magától" is ugráltak le a kilók rólam, extra diéta nélkül, csak most ez visszájára fordult.

2018. jan. 12. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Lehet fogyni csak sporttal is, csak ugye lassabban. Kardió mellett az izomépítés is fontos lenne.


A kalkulátorok túlbecsülik a mozgással leadott kalóriák mennyiségét, ill. sokan azt hiszik, ha kifáradtak, lihegnek, akkor sokat égettek, pedig nem.

2018. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Vitaminoktól nem lehet hízni, csak ha többet is eszel, mint korábban.


Pedig le kéne mondani a gyümölcsléről. Persze lehet időnként inni. De ha valaki mindig azt iszik, az nagyon nem jó.

Figyelj oda rendesen az étkezésre. A mozgás csak kiegészítés mellé.

2018. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Pedig lehet. Amit én szedtem, az komplex volt, többféle vitaminnal, sok ilyen 1800-2000%-os töménységben (mármint ez a napi beviteli arány). Doki maga mondta, hogy az egyik komponenst ő akkor adja, ha tömegnövelésre van szüksége a betegnek.

Plusz adott étkezés mellett előtte fogytam, utána híztam, és az étkezés nem változott... laikusként is egyértelmű. Mire kontrollon megbeszéltem a dokival, hogy nem jó, rájöttem magamtól is, csak úgy voltam vele, hogy végigszedem a kúrát.

Kár volt.


Sajna a folyadékbevitellel bajban vagyok. Hiába az ásványvíz, akár az ízesített víz (próbálkoztam azzal is), nincs meg a napi minimum, sokszor még a fele sem. A gyümölcslé legalább kompenzál. Persze nem iszom mindig azt.

2018. jan. 13. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!