Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Terhesen erősítő, alakformáló...

Terhesen erősítő, alakformáló edzéseket meddig lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni azokat a volt várandós anyukákat, akik terhességük alatt erobikoztak, alakformáló edzésekre jártak heti 1-2 alkalmat, ők hány hónapos korukig merték/bírták?

Ahova én járok az nem súlyzós, hanem ilyen pulzus növelő. Vannak felülések, guggolások, láb emelések, kar emelések, lendítések.

Erősítő, nyújtó egyben, ilyen egész testes.

Bocsi kicsit túl magyaráztam lehet, de kíváncsi lennék ezt meddig csinálhatom vajon, mert nagyon szeretem már évek ota járok erre a tornára:D


Most derült ki nem rég, hogy várandós vagyok😊 de nem szívesen hagynék fel a sporttal, azonban ártani sem szeretnék vele.


Orvost még erről nem kérdeztem, mert igazán friss a hír:))

Köszi, ha valaki segít!!:)



2022. ápr. 3. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb értelmes orvos szerint addig csinálhatod, meg olyan intenzitással, ahogy nem érzed megeröltetönek. Ez a terhesség elörehaladtával egyre kevesebb lesz, a megnövekedett testsúly és az összenyomott tüdö miatt.

Természetesen az csak akkor érvényes, ha egyébként nincs semmi probléma a terhességgel.

2022. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Azért is kérdezem, mert kitudja milyen az orvosom hozzáállássa és érdekel az átlag vélemény.

2022. ápr. 3. 08:47
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Az első 12 hétben nem szabad.

Utána ha orvosi ellenjavallat nincs és a rendszeres rutinod része volt az edzés , nyugodtan mehetsz amíg bírod :)

A hasazás nyilván nem javasolt .

2022. ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!