Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lényeges, hogy aerob vagy...

Lényeges, hogy aerob vagy anaerob mozgást végzek, ha a fogyás és a tónusosság a cél?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtem el edzeni. A pulzustartományom alapján inkább anaerob mozgást végzek (okosóra méri), és azt olvastam, hogy ez kevésbé hatékony, ha a zsírégetés a cél. Gondolom, ez most borzasztó laikus kérdés, de őszintén érdekel, hogy jobban járok, ha nem ennyire intenzíven edzek vagy ez nem ennyire lényeges?

31/N vagyok, ha ez számít. :)


Köszönöm!



2022. ápr. 25. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fogyásban az étkezés a mérvadó. Ha a matek stimmel, és tartósan KALÓRIADEFICITBEN vagy, akkor fogsz fogyni. Ha nem vagy, akkor nem fogsz fogyni, aerob/anaerob mozgás ide vagy oda.

Természetesen ezt a matekot, ezt a deficitet megtámogathatod mozgással. Hogy támogatás szempontjából melyik az optimálisabb, az nem egyértelmű, és sok tényezőtől függ. Úgyis az lesz a lényeg esetedben, hogy melyikkel égetsz annyi kalóriát, amennyit szükséges. Kalóriaégetésre pedig mindkét verzió remek.

Összességében elmondható, hogy az anaerob mozgásnak nagyobb a regenerációs költsége, ezért kalóriaégetés és állóképesség-fejlesztés szempontjából az aerob mozgást szokták ajánlani a szakemberek, de én például imádom a HIIT edzéseket, az intervall tréningekeet, a sprinteket. Ki mire esküszik.

2022. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Igen, tisztában vagyok vele, hogy az étkezés nagyon nem mindegy a fogyás szempontjából, ezért nagyon odafigyelek erre is.

2022. ápr. 25. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik kalóriszámláló alkalmazást használod?
2022. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Yazio.
2022. ápr. 28. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!