Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Látássérültként / vakként mit...

Látássérültként / vakként mit lehetne sportolni?

Figyelt kérdés

Látássérült vagyok, ráadásul fényérzékeny is.

Viszont jó lenne kicsit formába hoznom magam, kissé elkezdtem pocakosodni. De elég problémás vagyok, azon felül, hogy hát lusta is:D


Biciklizni szeretek, csak az a probléma, hgoy egyedül nem tudok. Tandem hátsó ülésén kitartóan szoktam nyomni, de ugye ehhez kell valaki, aki kormányoz.

Futni életveszélyes lenne, a járdán való sétálástól is elég erős stresszhelyzetben vagyok, hogy nekimegyek-e valaminek, ráadásul a fény, mint olyan, nagoyn zavar, szóval nem érzem magam biztonságban. Látóknak úgy tudnám leírni, hogy olyan, mintha vaksötétben akarnál gyorsan előrehaladni egy ismeretlen terepen. Para.


Persze opció lehet a futópad vagy a szobabicikli, bár ezek elég unalmasak, de a lakásban nem férnek el, konditerembe meg nem szívesen megyek, mert ugye ott is segítségre szorulok a gépek megtalálásához és beállításához és ugyan néha akad, aki kedves és segít, de van, hogy nem és akkor bénázok és frusztrálódok.


Labdajátékok kilőve, értelemszerűen.


Vezetett csoportos edzéseknél végig azon stresszelek, hogy lássam azt, aki elöl áll és mutogatja mit kell csinálni. A legelső sorból is.


Uszoda nincs a közelben:S


Egy olyan sportot keresek, ahol biztonságban érezhetem magam, nem kell nonstop stresszelnem a kiszámíthatatlan vagy lekövethetetlen környezet miatt,


Ha lehetőségem van, elmegyek napnyugtakor sétálni, olyankor van egy szűk 1 óra amíg megfelelőek a vényviszonyok, de persze akkor is jönnek szembe mások meg kutyások meg ilyenek és stresszhelyzet őket kikerülni.


Mit tehetnék?



2022. máj. 11. 13:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9 vagyok, mindhárom ajánlott módszer elérhető egyéni betanítással. Sőt, úgy a legjobb, személyre szabottan!
2022. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Kérdező: Tandemtúra: LÁSS-t is megkeresheted.
2022. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Tehetség másként válasza:
Vakfoci, goalball, úszás, judo, tandemkerékpározás.
2023. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!