Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Intenzív sporttól tényleg...

Intenzív sporttól tényleg ennyire megnőhet az ember étvágya?

Figyelt kérdés
Hosszútávfutó vagyok évek óta, de az utóbbi időben jelentősen emeltem a távon, kb 13 kilómétert futok hetente 4-5-ször, 9 kilómétert a maradék napokon kb 12km/h sebességgel. Emellett szoktam még táncolni is heti 3 órát. Nem.is kimomdittan az étvágyam nőtt meg,hanem nagyon erős éhségérzetem van már 2-3 óranként is, akkor is ha sokat ettem előtte. Hozzátartozik a történethez hogy gyomorfekélyes vagyok ,de már gyógyulófélben. Hogy lehet ezt az éhségérzetet kompenzálni, tudom hogy nem jó ennyit enni?

2022. máj. 16. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, a versenysportolók, különöse az állóképességi sportolók felfoghatatlan mennyiségű kalóriát bevisznek naponta, hiszen a extrém fokú aktivitás miatt tulajdonképpen folyamatosan energia/tápanyag deficitben vannak. Tehát alapvetően normális, hogy ekkora aktivitás mellett te 2-3 óránkét éhes vagy. Az anyagcseréd úgy pörög, mint egy körhinta, ne lepődj meg.

Viszont a gyomorfekélyed a helyzetet azért speciálissá teszi. Emiatt mindenképpen tedd fel ezt a kérdést egy orvosnak (gasztroenterológia, dietetika) is.

2022. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze hogy normális, és ennyi sport mellett kell is enni.
2022. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!