Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ütemben nő az ember...

Milyen ütemben nő az ember izma rendszeres, intenzív gyúrással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17éves vagyok, 178cm és jelenleg 75kg.

Naponta 3-500 fekvötámasz között csinálok,100 nyújtott lábas felülést,6-7perc plankot(perceseket) és fekvenyomo paddal is edzek (40kg)


A kérdésem az lenne,hogy milyen mértékben fog nöni az izomzatom?(jelenleg nagyjábol 6-7kg felesleg van rajtam)

Az elözö honapban nagyjábol 2kg izmot szedtem fel és 1kg zsírt adtam le.Ez a növekedés megmarad esetleg növekedni fog?



#izomzat gyarapítás
2018. márc. 6. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Izmosodni ilyen terheléssel nem fogsz sokáig.
2018. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

85-90kg a célom. Fehérjét szedek és odafigyelek arra,hogy mit eszek.

+8-10kg nagyjából hány honap alatt érhető el?

2018. márc. 6. 20:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagy fejlődésre így ne számíts, csak a 3-500 fekvő naponta már alapból sok. Amellett hogy az ilyen mennyiség már állóképességre megy és nem izomtömegre, ideje sincs a testednek regenerálódni. Az edzés napok után minimum 1 nap pihenő kellene, mert az izom nem edzés közben nő, ilyenkor még a szervezet le is bontja egy részét. Nőni akkor fog, ha megkapja a kellő tápanyagokat, és a kellő mennyiségű pihenést (alvás közben fejlődik a legjobban).

Ha ilyen sok megy akkor növelni kéne a terhelést plusz súllyal (megpakolt hátizsák a hátra, vagy súlymellény), és különböző variációkkal nehezíteni, hogy több ingert kapjon az izom + elég lenne 4-6x8-16 ismétlés, ha több megy, ahogy írtam nagyobb terhelés kell.

A nyújtott lábas felülésből is ha ennyi megy akkor lehetne függeszkedésből nyújtott lábbal lábemelést rúdig, nagyobb terhelést kapna a hasizom.

A planket és a fekve nyomást jó ha csinálod.

A növekedés az elején gyors, aztán egyre jobban lassul, de ez függ attól hogy mennyit pihensz, van-e helyes étrend, és hogy kellő mennyiségű ingert kap-e az izomzat. A felesleg miatt meg ne aggódj, szépen le fog menni, csak eddz tovább.

2018. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megfogadom a tanácsokat :)
2018. márc. 6. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy szedtel te fel két kg izmot :D
2018. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

és a váll,hát,lábbal mi van?

7 perces planknál meg tuti hogy nincsen teljes test feszítés,csak valami rogyott tartás,ami meg nem plank.

nyújtott lábas felülés meg=gerincsérv.

a fegyecencedzést kezd el inkább.

abban van nehezítés és teljes testes,mert te kb a felsőtested első felét edzed csak azt is helytelenül.

2018. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A padot lábazó és tricepszezövel vettem,ezen kivül futni járok és focicsapatban is játszok.

Azt nem irtam,de szoktam egykezes és francia ruddal karra és hátra edzeni

2018. márc. 6. 21:37
 8/12 A kérdező kommentje:
A plankot nem egybe csinálom,hanem 7x1 percet
2018. márc. 6. 22:04
 9/12 palilaci ***** válasza:

Nezz normalis edzestervet, ez izomepitesre alkalmatlan. Nincs regeneraciora ido, meg normalis terheles sincs. A 2kg izom es mellette 1kg minusz zsir tuti nem igaz. Kezdokent naturalban, normalis edzestervvel es taplalkozassal ("szedek" feherjet az nem fedi le eppen) havi max 1kg izom johet fel. Az karban-labban kb 1-2 centi plusz havonta ami kb az elso 1 evben tarthato utana fokozatosan lassul.

Ha nincs lehetoseged kondiba jarni, akkor is ossze tudsz hozni egy izmosabb fazont de nem napi 500 fekvovel, hanem nagyobb terhelest nyujto gyakorlatokkal.

Pl mellre es tricepszre: fekvenyomas, tolodzkodas, fekvotamasz sullyal

Vallra: oldalemeles, mellrol nyomas

Hatra es bicepszre: evezes, huzodzkodas, karhajlitas variaciok

Labra: -mert tudom te focizol de attol meg kell ra edzeni- elolguggolas, labtolo, felhuzas

Hasra: nem, nem kell ennyi ismetlesszam meg tobb szaz felules. Eloszor haspres, ha abbol megy 12 akkor labemeles fekve, ha abbol megy 12 egyhuzamban akkor kapaszkodj meg a rudban es emeld ugy, ha ez is konnyu akkor emeld a rudig utana meg csinalhatsz ilyen back, front lever tartasokat. Nehezebb mint egy plank.


A lenyeg a fokozatos terhelesnoveles. Ha ez megvan, tehat mindig tudsz emelni edzesrol-edzesre a sulyon vagy az ismetlesszamon (8-10 fele ne nagyon menj) akkor lesz erosodes, izmosodas. Persze ehhez jol be kell osztani az edzesnapokat es kell egy kaloriaplusszos, magas feherjetartalmu etrend is.

2018. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor,ha jol értem akkor külön napokon csak egy vagy két fajta izomcsoportra edzek?

Pl.láb és has vagy kar és mell,és így tud "pihenni" a nem igénybevett izom.


Köszönöm a visszajelzéseket :)

2018. márc. 6. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!