Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen kettlebell-es anyagokat...

Milyen kettlebell-es anyagokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem ismerkedni a Kettlebell-el. Milyen anyagok vannak a neten: videók, cikkek esetleg kész könyvek amelyen hasznosak és segítenek egy kezdőnek megérteni a kettlebell miértjeit és hogyanjait. Esetleg edzéstervek is elérhetőek valahol

2022. jún. 13. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a sportágban a Pavel Tsatsouline könyvek alapműnek számítanak. Azokat ajánlom számodra. Azokban konkrét edzéstervek is vannak mintaként.
2022. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem őket. Annyi, hogy nő vagyok! Eddig nem igazán végeztem strenght traininget. A kettlebell-el ahogy hallottam azért lehetséges némi izmot felszedni és formásodni, valamint és ez talán a legfontosabb javítani az állóképességet. Erről van valakinek valami személyesebb tapasztalata?
2022. jún. 13. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az állóképesség javítása elsősorban kardió mozgásformákkal érhető el, nem feltétlenül erőedzéssel, bár tény, hogy az egyik hat a másikra, tehát ha erőedzést végzel, akkor az közvetetten fogja javítani az állóképességedet, de ha a tényleges állóképesség fejlesztése a célod, akkor futás, bicikli, görkorcsolya, lépcsőzés, elliptikus tréner, és a többi.

És naná, hogy lehet izmosodni a kettlebell edzéstől. Erre találták ki, na meg az erőfejlesztésre. A feleségem éveket ölt a kettlebellbe. Meg is látszott az izomzatán és a testkompozícióján. Rávettem sok esztendő után, hogy jöjjön le az én konditermembe, és kóstoljon bele az erőemelésbe. 1 év után ott volt összetettben, mint a vele egy súlycsoportban lévő lányok 5 év után. Ez egyértelműen a kettlebellnek volt köszönhető.

2022. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó ezt hallani, hogy a kettlebell is fejleszt, ugyanis elképesztően szükségem lenne arra, hogy egy kis izmot is magamra szedjek, viszont nincs lehetőségem és nagyon kedvem sem erőemeléssel foglalkozni és terembe járni. Tudom, hogy a kettlebell gyakorlatoknál nagyon fontos a helyes kivitelezés. Amint kicsit rendeződik a munkám, és nem kell folyton utazgatnom tervezek is, hogy elmegyek egy kurzusra, láttam nagyon jókat. Viszont egyenlőre home workout keretében szeretném nyomni, így valószínűleg konzisztensebb lennék. Ehhez tudnátok netes tartalmakat ajánlani? Közben beszereztem egy-két könyvet és mindjárt neki állok ki jegyzetelni őket.
2022. jún. 14. 09:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem állok le a kardióval, heti 2-3 mellé megpróbálok beiktatni heti 2 kettlebellt is.
2022. jún. 14. 09:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul mindenre találsz oktatóvideót.

De inkább a girja keresőszót ajánlom a komolyabb edzésekhez.

2022. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten Kettlebell, de egy olvasást megér Lakatos Péter Paleolit edzés c. könyve.


Ha nem is követed az étkezési szokásokat, attól még érdekes teljes testsúlyos gyakorlatokat mutat be az író.

2022. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, Lakatos Peti és Mihály könyvei nagyon jók, biztos belenézek.

Egyébként már egész jól megy a kettlebell, heti 3x strenght trainingezek, cardio-ként pedig Greg Douchett kettlebell programját próbáltam ki és edsig abszolút pozitívak a tapasztalataim.

2022. júl. 13. 09:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda arra, hogy szabályos legyen minden és ne terheld túl magad. Nekem a derekam megsínylette.
2022. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bár ez már egy egyéves kérdés, de Domonkos Dávid Youtube-csatornáját tudom ajánlani.
2023. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!