Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen eszközöket, felszerelés...

Milyen eszközöket, felszerelést érdemes beszerezni egy abszolút kezdőnek túrázáshoz?

Figyelt kérdés
Most szeretném elkezdeni, eleinte persze csak rövidebb távokkal. Mik azok, amiket érdemes magammal vinnem, milyen öltözék, cipő ami praktikus ilyen esetben, és mi az ami nagyon ajánlott. Nem több százer forintos felszerésre, és öltözékre gondoltam elsősorban. Vannak olyan eszközök, amiket van ahol ajánlanak, másutt meg felesleges pénzkidobásnak gondolnak?

2022. jún. 17. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a fontos, amit te fontosnak gondolsz.

Kezdő túrázónak megfelelhet egy sportcipő is, de lehet inkább ragaszkodik a túra cipőhöz, profibb öltözékhez, de más nem igazán tudja az eldönteni, hol az a minimum határ, pláne úgy, hogy azt sem lehet tudni, milyen túrákról lenn szó.

Lehet túrázni kiépített útvonalakon, és vadabb körülmények között is.

Egy jó túracipő biztos, hogy nem hátrány, ahogy az öltözködés sem mindegy, amit szerintem mindenképpen érdemes beszerezni: megfelelő túrabot(ok)

https://www.youtube.com/watch?v=r_3s7FnPxsw

2022. jún. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó túracipő/bakancs alap. Nyilván rövidebb, egynapos túrákkal kezdesz (írtad is), oda elég egy kisebb hátizsák, bele amit gondolsz. Én banánt meg csokit viszek meg persze folyadékot. Vihetsz egy kisebb elsősegély-készletet is, valszeg soha nem lesz rá szükséged, de mit lehessen tudni. Meg egy többpengés bicska. Turistatérkép legyen nálad meg egy iránytű, mert ugye nem mindegy, hogyan tartod. Vannak a gps-ek, jók azok, vehetsz, de ugye ami elromolhat az el is romlik. 1-es írta a túrabotot azt nem tudom, a kezemben se volt soha.
2022. jún. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!