Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mobilizációs gyakorlatokat...

Mobilizációs gyakorlatokat mikor érdemes végezni? A nyújtást helyettesíti az edzés végén vagy egy külön edzést érdemes rászánni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 27. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen fölösleges dolgokat minek csinálni.Lemész lenyomsz az edzés, eszed a rizst húst, oszt nősz.Ennyi a gyúrás.sok túltudományoskodják ezt a sportot, az a baj.
2022. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

A nyújtás az izmok hajlékonyságáért, rugalmasságáért, flexibilitásáért felelős, a mobilizáció pedig az izületek mozgástartományáért, ezáltal a kettő nem váltja ki egymást.

A legjobb nyilván mindig az, ha az embernek van egy különálló gyógytorna napja, amikor nem edz, nem erősít, csak az aktív regeneráció jegyében nyújt, mobilizál, hengerezik, de ettől függetlenül a mobilizáció helyet kaphat a bemelegítés során (korrekciós gyakorlatként) is. Maradjunk annyiban, hogy nyújtani és mobilizálni mindig lehet, mindig érdemes. Nyilván ne erőedzés előtt jógázz másfél órán keresztül, továbbá nyilván nem túl optimális két sorozat fekvenyomás között piláteszezni egy kicsit, de ezek szerintem evidenciák számodra is.

2022. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Én is feleslegesnek tartom. Lassan ebből áll egy egész edzés :-D Nyilván az ember nem ezért vált bérletet, és edzés végére már ki a fenének van erre kapacitása. Nincs rá plusz idő, akárhogy is nézzük. Ha meg erre leveszek az edzési időből, akkor olyan, mintha nem is csináltam volna semmit. Évek óta így edzek, és semmi bajom nincs. Mese az egész. Persze biztos van, akinek ez számít, meg mittudomén miket olvasgat innen-onnan. Nem azt mondom, hogy felesleges, meg nyilván valahol van értelme, de hadd ne erre pazaroljak x időt.
2022. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Általában pont azok az emberek szoktak engem felkeresni rehabilitáció, mozgásterápia, gyógytorna és gyógymasszázs kapcsán, akik nem akarnak időt pazarolni a homoszexuálisoknak való nyújtásra-mobilizálásra; akik sosem melegítenek be, mert felesleges; akik már évek óta szétgyúrják az agyukat a kondiban, háború, spárta, no pain no gain, nyújtani nem kell; akik szerint a moblizációt hagyjuk meg a tudósoknak, nekünk testépítőknek csak csirke kell és rizs. Az ilyen emberek szoktak azon csodálkozni, hogy 35 évesen miért nem tudják megvakarni a lapockájukat, miért nem tudnak lehajolni cipőt kötni, miért nem bírnak aludni a derékfájástól, miért kattog az összes izületük.

Kell minden egyes nap órákon keresztül nyújtani és mobilizálni? Dehogy, nem kell! Érdemes hetente párszor (vagy legalábbis az edzés előtti bemelegítések során) egy 20 percet arra szánni, hogy nyújtsunk és mobilizáljunk? Igen, érdemes!

2022. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Hallod, tesó!? 42 vagyok és 25 éves korom óta így edzek, és rohadtul meg tudom vakarni a lapockámat, le tudok hajolni cipőfűzőt kötni. Ezt magyarázom, de here vagy megérteni, érdemesnek lehet érdemes, de nem mindenkinek van erre ideje, érteni magyar? Aki nem csinálja, ne csinálja. Aki meg csinálja, csinálja. Mit kell ezen kattogni?
2022. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

"42 vagyok és 25 éves korom óta így edzek, és rohadtul meg tudom vakarni a lapockámat, le tudok hajolni cipőfűzőt kötni."

Majd írj 52 évesen is, reméljük akkor is így lesz. Remélem, hogy nem a rendelőben fogunk találkozni.

Amúgy én is ezt mondom, kedves here, amit te: felesleges napi szinten órákat mobilizációra és nyújtásra szánni, amennyiben az ember egy szimpla hobbisportoló, viszont egy kis időt feltétlenül érdemes rászánni, hogy véletlenül se alakuljanak ki reumatológiai/ortopédiai problémák. Szakmámból adódóan túl sok olyan egyénnel találkoztam már, akinek a sérülését heti 40-50 perc nyújtással el lehetett volna kerülni. Kérdés, hogy ki mennyi kockázatot vállal, kinek mennyit ér az egészsége.

2022. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!