Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legolcsóbb vízálló sátor 1...

Legolcsóbb vízálló sátor 1 személynek?

Figyelt kérdés

Ne ázzanak benne meg a cuccok, ha nagyon esne. Cippzárnál, varrásnál se ázzon be.

Ha van ilyen, ami bevált neked, az kiváltképp érdekelne.

Persze nem baj, ha 2 személyesnek árulják.



2022. júl. 15. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Decathlonban nézd meg (online) a sátrakat.
2022. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt is nézegetem, köszi.

A sátoranyagra írt vízoszlopnyomás hány mm-nél jó?

2022. júl. 15. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:

olvasd végig ezt:

[link]

2022. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt is van egy jó cikk:

[link]


Kemping sátrak (családi sátrak is): 800-2000 mm

Túrasátrak: 1000-3000 mm

Hegymászó sátrak: 2000-5000 mm

Expedíciós sátrak: 3000-7000 mm

2022. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a cikkeket, olvasgatom, találtam bennük jó infókat.

Iglukat nézegetek.

Van köztetek, aki egy nagy esőt beázás nélkül túlélt igluval Magyarországon, mondjuk erdőszélen (vagy hasonló körülmények közt)? Hány mm-es sátoranyaggal?

2022. júl. 15. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik legolcsóbb, legalapabb Decathlonos sátram van (pont ugyanaz nem hinném, hogy lenne, régen vettem), és soha nem ázott be, pedig volt hogy barlangász táborban napokig esett.


Ezek az adatok a mm-re nedves kontinentális éghajlaton amúgy irrelevánsak, mert 500-1000 mm esik összesen évente. Amelyik sátor beázik, az az elcse.szett konstrukció miatt ázik be, mikor valamiért összeér a két réteg, illetve vannak 1 rétegű sátrak is, amik semmire nem jók. Nekem volt a Quechua előtt egy tescós sátram, 2 rétegű, de az volt hogy beázott kicsit, mert viharban ahogy fújta a szél, összeért a 2 réteg.

2022. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet, akkor még minőségibb volt, mert olvastam a véleményeket a mostani legalapabb Decatlonosról, többször visszatért, hogy a hajló rúdja gyenge, deformálódik hamar, meg a db-ok az illesztéseknél első néhány használat után megrepednek.

2022. júl. 15. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!