Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A harcművészek hogyan edzik...

A harcművészek hogyan edzik az erejüket?

Figyelt kérdés
Szóval hogy mint Pl Bruce Lee is nem az izom növelésre ment hanem az erő és gyorsaság fejlesztésére. Engem most az erő fejlesztése érdekelne, azt hogyan lehet? Ilyen fekvőtámasz, felülés, húzodszkodás hatásos? Olvastam hogy a shaolinok egy nehéz állóhelyzet megtartásával erősítenek, szóval hogyan lehetne nagyobb erőre szert tenni? Vagy fejleszteni ahogy tetszik.A válaszokat előre is köszönöm. Ja és ha valaki tudd a gyorsaság fejlesztésről is azt is megköszönném.

2022. aug. 10. 22:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, nézz néha ketrecharcot. Néha egy-egy súlykategória bajnoka megpróbálja legyőzni az eggyel magasabb súlykategória bajnokát.

Én még soha nem láttam olyat, hogy sikerülne.

Pedig ott 3 kg különbségről beszélünk.


Bruce Lee meg vagy 60 kiló volt.

Persze jó technikája volt, de ugyanolyan technikájú legalább 63 kilós ellen nem lett volna elvileg esélye.

2022. aug. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 NTBS ***** válasza:
100%
Állóképességet fejlesztő gyakorlatok.
2022. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!