Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El merjek menni edzeni edzőter...

El merjek menni edzeni edzőterembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves lány vagyok, sajnos erősen túlsúlyosan (163 cm 104 kg). Sok sok év alatt csak gyűltek a kilók, sosem foglalkoztam magammal, étkezési zavarral küzdök sokféle probléma miatt.

De most eljött az a pont amikor belátom hogy ez így nem élet és sürgősen változtatnom kell. Igyekszem odafigyelni arra hogy mit mikor és hogyan eszem, fokozatos áttérni az egészséges életmódra, ehhez szerencsére nagyon sok segítséget és tanácsot kapok a dietetikus barátnőmtől, és sokat olvasok, tanulok erről az interneten is.

Szeretnék elkezdeni mozogni is, persze eleinte csak kisebb, alkatomnak megfelelő mozgásformákat pl séta, kímélő tornák, de szeretnék elkezdeni edzőterembe járni.

Viszont nagyon szégyenlős vagyok és nem szeretem magam, félek hogy kinéznének, csúfolnának kinevetnének stb, az pedig nem hiányozna a beteg lelkemnek.😄

Mit gondoltok, érdemes lenne belevágnom? Vagy majd csak amikor már fogytam valamennyit?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 14. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Túlsúllyal az úszás a leginkább javasolható sport az ízületkímélés érdekében.

Csoportos edzést javaslok elsősorban.

2022. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem valami borsodi zsákfalu alagsori konditermébe mész, úgy nem fognak kicsúfolni vagy kinézni, abban biztos lehetsz. Nem az a gond, hanem esetedben a túlsúly valóban jelentős. Ez biztos, hogy nem sporttevékenység mellett jött fel, ergo tuti, hogy az elmúlt években semmit nem mozogtál. Na most sok évnyi semmittevés után, extrém túlsúllyal, nulla előkészülettel, nulla tapasztalattal, nulla tudással lemész a konditerembe, és ott elkezdesz gépeket rángatni, meg csigákat huzogatni, akkor még a végén valami reumatológiai/ortopédiai problémád is lesz a meglévő gondok mellé. Nem ajánlom, magában a konditerembe járás semmi egészségbeli pozitívumot nem hordoz, pláne nem a te esetedben. Én erőemelő vagyok, támogatom a kondizást, de nem most, nem a te helyzetedben.

Első körben tényleg egyeztess a dietetikus barátnőddel, tervezzetek meg együtt egy kiegyensúlyozott, változatos, tápanyagban gazdag, tartható, KALÓRIADEFICITEN alapuló diétát. Második körben pedig kezdj el sétálni, gyalogolni, otthon pedig jógázni, nyújtani, gyógytornázgatni. Kezdetben ennyi mozgásforma bőven elég lesz számodra. Az lenne a legjobb egyébként, ha felkeresnél egy manuálterapeutát vagy egy gyógytornászt.

2022. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

A kutya se fog Veled foglalkozni, ne aggódj. Keress egy szimpi helyet, esetleg kérd meg a recepcióslányt, hogy vezessen körbe. Előtte azért olvasgass utána az edzésnek, nézd meg neten a gépeket, hogy melyik milyen - csak hogy ne légy zavarban. Elsőre (meg másodikra is ) pedig csak szobabringázz - az nagyon jó lightos terhelés (persze ezen is lehet majd növelni) - és amíg bringázgatsz, nézheted a teremben h ki mit hogyan csinál, így legközelebb otthonosabban mozogsz majd.

Nagyon jó ötlet, hogy elkezded!! :)

2022. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Meri vagy nem meri?
2022. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ne egyedül menj edzőterembe, vagy futni. Nem azért, mert csúfolnak, hanem egyrészt nem is biztos, hogy megfelelő gyakorlatokat végzel, másrészt motivál egy társaság. Én is csoportos edzést választanék s helyedben(sőt én magam is azt választottam annak idején) Ha esetleg valaki kinevet, azt meg természetesen nem kell komolyan venni, aki túlsúllyal elkezd edzeni, az elismerésre méltó és ezt egy normális ember tudja. Segítenek is, mert tudják, hogy nehéz dolgod van. Én sok példát látok erre nálunk is a teremben.
2022. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
a 2. válaszolónak van igaza. amíg nem adsz lejjebb a túlsúlyodbol meg amig pár hét/hónap gyógytornával nem készítetted fel magad a sportolásra több évnyi semmittevés után addig inkább ne menj edzőterembe. le fogsz sérülni, meg ekkora túlsúllyal valószínűleg reumatológiailag amúgy se vagy rendben. erre csak ráteszel egy lapáttal ha edzőteremben gépeket csattogtatsz. ettől nem leszel egészségesebb. először gyalogolj sokat és gyógytornázz. az szerintem is ötlet hogy felkeresel egy szakembert.
2022. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Talán a szobabringát javaslom a 2. válasz mellett. Azt is könnyen, fokozatosan. Az izületeket nem terheli.

Sok sikert!

2022. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert kívánok Neked a fogyáshoz, ha Miskolcon laksz esetleg, akkor tudnánk együtt úszni járni. Én is lány vagyok, 37 éves.
2022. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Szia! Hasonló cipőben jártam én is. Lassan két éve kezdtem el edzeni. Személyi edzővel kezdtem, megtanította az alapokat, a gyakorlatokat helyesen végezni, a gépeket használni. Hidd el nekem, az edzőteremben mindenki a saját dolgát végzi, senkit, de senkit nem érdekel a te dolgod ott. Bevallom ennek is van jó és rossz oldala is. Nekem ez a két év kellett, hogy megszeressem magam.

Hozzáteszem, hogy napokon belül teljesen másképp fogod érezni magad, sokkal erősebbnek:)) remélem segítettem

Sok sok sikert kívánok neked! És ne felejtsd el szeretni magad!

2022. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont nagyon szégyenlős vagyok és nem szeretem magam, félek hogy kinéznének, csúfolnának kinevetnének stb, az pedig nem hiányozna a beteg lelkemnek.😄"

Ezzel nagyjából mindenki így van, mielőtt először menne konditerembe. Hidd el, ezt mindannyian átéljük. De ha komolyan gondolod a változást, akkor ezt le kell gyűrni, és akármilyen szorongást, gyomorgörcsöt érzel, bemész az ajtón.

Mivel nagy a túlsúlyod, mindenképp érdemes személyi edzőt fogadnod. Az edző segíteni fog kiválasztani azokat a gyakorlatokat, amik nem terhelnek túl, nem sérülsz meg, mégis fejlődsz.

2022. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!