Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Toxic fitness influencerek?

Toxic fitness influencerek?

Figyelt kérdés

Szóval nemrég tértemújra visszaa mozgáshoz egy hosszabb kihagyás után.

Motivációként/inspirációként az online térben is körül néztem és volt egy két személy, aki nagyon elvette a kedvem ettől az egésztől, nagyjából a következő okok miatt összefoglalva:


1. Az otthoni saját testsúlyos edzés nem elég, hiába kínzod magad, csak skinny fat maradsz.

2. Ahhoz, hogy jól nézz ki súlyzós edzés kell, kondibérlet kell, mert az ottani eszközökkel minden egyszerűbb.

3. A LISS-nek semmi értelme, csak úgy fogyhatsz, ha tolod mellette e HIIT-et.


- Szóval, most hogy kezdek visszarázódni egyenlőre két olyan mozgásformát csinálok konzisztensen, amiben örömömet lelem:

a) yoga: 15-30-90 perces power yogakat tolok, vagy esténként néha lassabb restorativat nagyjából minden nap. Van, hogy ezeket evés után csinálom.

b) napi 10.000 lépés minimum, tehát 7-8 km tempós éhgyomros gyaloglás.

+ Napi minimum 20 órát böjtölök és minimalista TÉNÉ étrendet követek, szóval csak növényi dolgokat fogyasztok.

+ A jó alváshigiénén még dolgozom, de javulok.


Ezen információk után teljesen elment a kedvem mindentől, mert:

1. Nincs időm és pénzem terembe járni, ha ott vagyok is esetlennek érzem magam. A személyi edzőt pluszban pedig még annyira sem tudnám kiszenvedni (csóró egyetemista here 🙋🏻 ) Sokkal komfortosabban érzem magam, ha egyedül szenvedek a gyakorlatok közben.

2. Sokszor utaznom kell, nem akarok folyton súlyzókkal meg ilyenekkel mászkállni mindenhova. Vannak gumiszalagjaim, ezeket megkéne tanulnom jobban kihasználni. Más eszközt egyenlőre nem tudok és nem is akarok venni, pénz-, hely- és a fenntemlített ok miatt. Marad tehát a saját testsúlyos edzés.

3. Nem akarok futni és HIIT-et csinálni, mert ezek az extra-intenzív "jajjmeghalokközbe" mozgáaformák számomra, amiket abszolút nem élvezek, és már eleve úgy kezdek bele, hogy jajj ne, én ezt nem tudom megcsinálni! Ezért már az elején feladom őket. Szóval van egy ilyen mentális hozadéka is.


Szóval, a kérdés: Szerintetek is igazuk van, és a jelen elhatározásiammal (yoga, gyaloglás TÉNÉ) semmi esélye a súlyvesztésnek és formásodásnak?


Köszi előre is!



2022. aug. 20. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ne filozofáljál ennyit hülyeségeken, hanem eddzél, mert azzal többre mész.
2022. aug. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A formát az izmaid adják. Izmokat hatékonyan csak progresszív (nehezedő) edzéssel lehet fejleszteni, azt pedig súlyokkal a legegyszerűbb (egyre nagyobb súlyokkal végzed ugyanazt a mozdulatot). Egyéb mozgásformától minimális izmosodás várható csak.

Fogyásod azon fog múlni, hogy tartósan kevesebb (de nem sokkal kevesebb! az nem egészséges) kalóriát juttatsz be a szervezetedbe mint amennyire annak szüksége van. Nincsenek trükkök, hogy te böjtölsz x órát, vagy elhagysz adott ételeket. De a mínuszt hosszú távon fenn kell tartani.

2022. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem toxic fitness influencerek, csak igazuk van.


Otthoni edzéssel soha az életben nem fogsz komolyabb fizikumot összehozni. 1 ideig működhet, de az idő elteltével, ahogy erősödsz, már nem fog.


Tegyük fel, 4x50 fekvőt már tudsz csinálni. Abból az 50 ismétlésből szerinted melyik fog érni valamennyit is? Az utolsó 2-3.


Guggolsz szintén 4x50-et. Abból az 50 ismétlésből szintén az utolsó 2-3 fog érni valamit.


Érthető már? Nem csinálhatod ezt a végtelenségig, mert lesz, hogy már 50-et sem érzel meg és 100 guggolás kell ahhoz, amit pl a konditerembe 4db nehéz súlyos guggolással elérnél.


A mozgás amit fentebb írtál tök jó, de szintén nem fog kiváltani akkora ellenállást, mintha súlyokkal edzenél.

Ezzel el is magyaráztam azt, amit az első 2 pontban írtál.


"3. A LISS-nek semmi értelme, csak úgy fogyhatsz, ha tolod mellette e HIIT-et."

A célod a fogyás, akkor pont az lenne a lényeg, hogy megtaláld azt a kalóriamennyiséget, ami mozgás nélkül is működik. Ne azért mozogj és szenvedj, hogy könnyebben lefogyj. Azért mozogj, mert egészségesebb lehetsz.


"Szerintetek is igazuk van, és a jelen elhatározásiammal (yoga, gyaloglás TÉNÉ) semmi esélye a súlyvesztésnek és formásodásnak?"


Igen, igazuk van. Yogaval, gyaloglassál nincs az az ember, aki formásodni tudna. Ahhoz progresszív, nehéz súlyos edzések kellenek, megfelelő regenerációval és fehérjebevitellel.

Fogyni viszont lehet, minden a kalóriabevitelen múlik és azon, hogy kalóriahiányos állapotban legyél, azaz kalóriadeficitben. Ha ez nincs meg, akkor nem fogsz fogyni.

2022. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Én kb egy fél éve járok konditerembe izmosodás céljából. Régebben otthon is edzettem különböző telefonos alkalmazások segítségével. Akkor nem lettem izmosabb semmivel.

Most viszont magamon is látom hogy izmosabb lettem és más is látja rajtam. Konditeremben sokkal könnyebb izmosodni.

2022. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A toxic az amikor azt mondják hogy dagadt vagy ha nem látszik a hasizmod. Vagy egyél kalóriamentes műkajákat. Vagy elhitetik hogy naturálban érték el a kinézetüket amikor a valóság más.


1. Otthoni edzések 95%ban haszontalanok mert nincs bennük a legtöbb esetben semmi progresszió. 200 felülés után 400 felülés nem progresszió. Plusz sokan amint egy kis akadályba ütköznek abbahagyják a dolgot.


2. Mit értesz jó kinézet alatt? Ahhoz hogy vékony legyél kb semmi se kell csak kalória deficit.

Ha izmos akarsz lenni ahhoz bizony kell progresszió és saját testsúlyos edzéssel nehéz ezt elérni(és sok saját testsúlyoshoz is kell eszköz, pl húzódszkodáshoz)


3. Megint csak fogyáshoz kalóriadeficit kell, vagy kevesebbet eszel vagy többet mozogsz.


Vegyük azokat amiket csinálsz:


a, Yoga arra jó hogy átmozgassa a testedet, ha szereted csináld de ettől nem leszel izmos és önmagába kevés a lefogyáshoz


b, Ugyancsak ha szeretsz sétálni király, de hacsak nem vagy extrémen túlsúlyos kb csak átmozgat.


c, Nem kell mindenféle böjtölő fancy étrendet követni hogy egészséges legyél, sőt sokkal jobb ha változatosan eszel.


A további dolgaidra: Nincs időd edzeni menni de van időd Yogához meg 7-8 km sétához? Nekem ez kicsit kifogás szagú.

A pénzt megértem főleg Pesten kva drága az edzőterem, ha csak lefogyni szeretnél étrend váltás is elég, ha azomban izmot is szeretnél felszedni ahhoz szükséges elmenned.


HIIT es dolog meg baromság, egy sima kardio is bőven elég lehet.

2022. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!