Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan regenerálódjak gyorsabban?

Hogyan regenerálódjak gyorsabban?

Figyelt kérdés

Nem eddzek eleget, úgy érzem. Saját testsúllyal csinálom, úgy, hogy pl. Hétfő felsőtest edzés, kedd láb, szombat futás(15+ km), hétfő túrázás egész nap,12 óra hosszan(erdélyi vagyok, 2500 m-re mászok fel). Az a baj, hogy minden edzés után kell 2 nap, másképp a normális erőm felére vagyok csak képes. Általában 3 nap pihenés után vagyok a csúcsponton erő terén. Így heti 3 edzésre vagyok csak képes. Hogyan gyorsítsam fel a folyamatot? Ha nem várok eleget, nincs erőm

17 f



2022. szept. 1. 19:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja amikor többet edzettem, lefogytam és erőt vesztettem, semmire nem voltam képes
2022. szept. 1. 19:29
 2/6 anonim válasza:
100%

Minden bizonnyal túledzetted magad. Nem feltétlen baj az, hogy a testednek több idő kell regenerálódásra, egyén (genetika) válogatja leginkább. Ha fenntartod az aktív életmódot, akkor idővel javulhat a regenerálódási képességed is, azonban fontos akkor is, hogy ne terheld túl magad, csak annyira terheld az izmaid és szervezeted, ami még olyan stresszt okoz neki, amiből "tanul", mert éri megfelelő stimulus, de nem egy rosszabb állapotba kerül.


Nyilván közhelyes, de fontos a megfelelő étkezés is, ha az a szűk keresztmetszet, az is lehet, hogy vitamin, ásványi anyag hiányos vagy, így a szervezetednek "nincs miből" regenerálni. Egy háttérben meghúzódó betegség is lehet akár, de nem akarlak esetlegesen feleslegesen "ijesztgetni", mindenesetre egy teljes vérképet csináltatnék, jobb félni, mint megijedni, meg "biztos ami biztos" alapon.


Alapvetően ezekre van szükséged:


Megfelelő terhelés, se nem túl sok, se nem től kevés. Ez mindenkinek más.

Megfelelő pihenés mind edzések között, mind alvásidőben.

megfelelő étkezés mind makro, mind mikrotápanyagok terén, illetve az idő is számít (étkezések száma, étkezések között eltelt idő, "a sokszor keveset a jó", már már dogmává szajkózott tanácsokról már kiderült, hogy nem állják meg tudományosan a helyüket. Érdemes a táplálkozásról hiteles forrásokból tájékozódni)


Fontos még a mentális egészség is. Stresszelsz esetleg? Az is jelentősen tudja befolyásolni a fizikai állapotod.


Remélem sikerrel jársz :)

2022. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek közül mindegyiket betartom. Szoktam jógázni a regenerálódásért, meg recovery workoutokat is végzek. Teljesen egészséges vagyok, mentálisan is.Fejlődök is, csak jobb lenne, ha a szervezetem engedné, hogy gyakrabban eddzek. Mondjuk nem voltak pihentetőek az alvásaim, lehet hogy ez a gond
2022. szept. 1. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Merre mész 2500-ra?

Retyezát, Fogarasi havasok?

2022. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bucsecs, a prahova völgyéből megyek fel. Sziklás, meredek völgyek vannak, hamar fel lehet jutni a csúcsra, kb 4 óra a prahova völgyi falukból. A fogarasi havasokvan, meg a retyezátban sem voltam soha, mert oda nem lehet vonattal menni,kocsi kell hozzá. De azok az igazi hegyek, a Bucsecs az ilyen kispályás.
2022. szept. 2. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös.


Én Nagyszebenből mentem Ucea nevű településre és onnan elstoppoltam Victoria-ba, onnan pedig felmentem először Podraguba, onnan pedig már simán elérhető a Nagy Vist meg a Moldován csúcs.


De igazad van, stoppolás nélkül elég szar lett volna.

2022. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!