Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes felkészülni...

Hogyan érdemes felkészülni 3200 méteres futásra honvédségi felvételhez?

Figyelt kérdés
Eddig csak súlyzós edzést végeztem. Hogyan lehetnék jobb futó?

2022. szept. 9. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el futni.
2022. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Csak fuss
2022. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A súlyzóval most nem mész sokra. Mennyi időd van addig?

Fokozatosan növelve a távot kezdj el edzeni, de tényleg fokozatosan, az fontos. Ha felmentél 3200 méterre tapasztalt ki, hogy milyen tampóban kell futnid ahhoz, hogy jól bírd, kísérletezz és próbálj mindig egyre gyorsabban.

2022. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok.

Nem vagyok egy futó alkat.

Mivel nem tudtam egyben lefutni, úgy kezdtem, hogy futottam annyit amennyit kényelmesen azonos erős tempóban le tudtam futni (3-400m), majd sétáltam kb ugyanannyit, majd ismét futottam, ismét séta míg meg nem lett a ~4km táv.

Ezt folytattam növelve a futott távot csökkentve a séták hosszát. Ezt kb 2-3 naponta ahogy időm engedte.

Később behoztam azt, hogy egy egy napon a fenti helyett arra mentem, hogy a 3200 egyben legyen lefutva.

Mikor a táv stabilan ment akkor már csak az idő volt az ellenfél.

Akkor már emeltem a futás/séta össz távot 4-5 majd 8 km-re.

2022. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
3200m ez kb 8. osztályos tesióra táv , elkezdesz futni és amikor eléred a 3200m befejezed a futást
2022. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!