Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sport képzést válasszak?

Milyen sport képzést válasszak?

Figyelt kérdés

Szeretnék felnőttképzés által sport szakmát szerezni, és másodállásban szabadidőmben kamatoztatni azt a tudást. 9 éve sportolok, futok, úszok, saját és súlyokkal is edzek, versenyeken csak akadályfutón voltam, tehát élsportot viszont nem csináltam. Amatőr szinten például szívesen edzősködnék olyanoknak akik most akarnak elkezdeni sportolni, vagy városi közösségi tömegsportot szívesen csinálnék. Csak futás oktatásra is gondoltam, de nem atletizáltam, és tudtommal ahhoz sportmúlt kell. Félre értés ne essék, edzősködés alatt semmi profi szinten nem értem, én olyan emberekkel szeretnék foglalkozni akik egyáltalán vagy keveset sportoltak életükben.

A sportszervező is érdekelne, de ahogy utána olvastam semmi értelme nincs pénzt és időd belefektetni.

A problémám ott van, hogy munkahelyem teljesen kiszámíthatatlan. Hétvégéim szabadok általában, hétköznap sokat vagyok távol.

Ezek alapján tudnátok valami sport tanfolyamot ajánlani, illetve lehetőséget mondani amibe munkám miatt érdemes gondolkodni és kivitelezhető is?



2022. szept. 15. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál azok különböző sportágak. Neked kell érezned hogy melyik áll közelebb hozzád és úgy elindulni.

De a legjobb ha Testnevelés szakra adod be a jelentkezésed és azt végzed el.

Ott mindegyik sportággal foglalkoznak amiket felsoroltál. Vagy van a TF-en a Gyógytestnevelő-Testnevelő szak. Abból most úgy is hiány van.


Ha nem egyetem akkor mint említetted a futás lenne jó. Mint például Sportedző-(Atlétika irányon) képzés. Nem kell hozzá sportmúlt,tehát nem muszáj versenyzőnek lenned. Elég ha tudod az alapokat. Van szintfelmérő úgytudom ott úgy is eldőlik minden.

2022. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!