Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » WHO szerint "napi 10 ezer...

WHO szerint "napi 10 ezer lépésnek megfelelő aktivitás" lenne szükséges, lakáson belül hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés

A WHO szerint (65 éves kor alatt) legalább napi 10 ezer lépés fizikai aktivitás lenne szükséges az egészség megőrzéséhez. Sok helyen írják ezt, rádióban is hallottam, egy tegnap délelőtti műsorban.

Fogyatékosság miatt a kültéri sportolást nem tudom megoldani, de lakásban tudnék mozogni.

A "faltól falig gyaloglás" unalmas lenne, szobabicikli van, egyéb más mozgás mi jöhetne szóba, amivel a kérdésben megjelölt tízezer lépésnek megfelelő cél teljesíthető?

A mozgás következtébeni jó alvás is cél lenne.

"Rendkívül megeröltető" mozgást nem szeretnék, nem szeretnék testépítő lenni, se versenysportoló, nem ez a cél.

Hasról fogyni is szeretnék.



2022. szept. 29. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban vagy a körbe-körbe/faltól-falig gyaloglás müködhet, vagy sétálhatsz egy helyben is. De ez eleve nem olyan sok, hogy ezen megérné problémázni. Szerezz be egy lépésszámlálót, meg fogsz lepödni, mennyit mégy a napi tevékenységek során.

A fogyatékossától függöen a táncolás, helyben futás is megoldás lehet, vagy veszel egy futópadot (ha a lakáskörülmények engedik) és azon sétálgatsz

2022. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Futópad sajnos sok helyet foglalna, bár az lenne a legjobb megoldás.

Nekem azért soknak tűnik a tízezer lépés. Olcsó lépésszámláló "csodákat" képes mutatni, tettem pár lépést, mire közölte: "192 lépést mentem" stb.

2022. szept. 29. 07:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Youtubeon van egy kyra pro nevű csatorna. Neki vannak zenés, sétálós videói. Tehát pl 10000 step. És az egyhelyben van és nem is unalmas
2022. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!