Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól értem: ha valaki rendszere...

Jól értem: ha valaki rendszeresen és eleget edz a megfelelő súlyokkal, de (közvetlenül) utána nem viszi be a szükséges fehérjét és szénhidrátot (meg folyadékot), akkor inkább leépülnek az izmai, mintsem valamit is fejlődnének?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Igen. A teremben csak "roncsolod" az izomszöveteidet --> elszakadnak az izomrostok, és ha utána megkapja a megfelelő tápanyagot, akkor nem tud mást tenni, csak növelni a térfogatát. Az izom a konyhában és az ágyban épül.
2021. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Amire te utalsz az a ezer éves anabolikus kapu/ablak mítosz amit már ezerszer megcáfoltak.

Szóval rosszul tudod.

2021. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Rendszeresen nem tudsz edzeni súlyokkal, ha ezek nincsenek meg, tehát a valóságban ilyen nem nagyon történik ebben a formában.
2021. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
annyi fog történni ha nem eszel edzés után, hogy úgy leesik a vércukrod, hogy ölni akarsz majd a kajáért.
2021. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nincs anabolikus ablak. A napi összbevitel számít
2021. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát, ha edzés után csak több órával viszünk be kellő mennyiségű és minőségű tananyagot, akkor az is megfelel, hasonlóan hatékony az izmok építése szempontjából?
2021. júl. 31. 21:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Saját súllyal szoktam edzeni és elég keményen is szerintem (kinyiffanok a munka végén rendesen), megtervezetten, felosztva, heti 3-4 nap, nagyjából 1-1,5 órán át. A végén hazafelé sok vizet iszom, zuhany is van és akár 2-3 óra is eltelik, mire eszem (kiegészítőt egyelőre nem fogyasztok). Tudom, hogy nagy termetre így nem teszek szert, de minél szebb alkatot szeretnék (pl. Conor McGregor, C. Ronaldo). Azért itt teszem fel a kérdést, mert itt tudnak talán legtöbbet a táplálkozással segíteni.
2021. júl. 31. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Számtalan tanulmány kimutatta már, hogy szinte teljesen mindegy mikor és hány étkezésbe viszed be a táplálékot. Az izom ugyanúgy fog nőni, csak legyen meg a megfelő minőségű és mennyiségű tápanyag hozza.
2021. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezekről lemaradtam rendesen...
2021. júl. 31. 22:45
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát, ha edzés délután 6-ra ér véget és én másnap délben iszom meg a kellő fehérjét, akkor az ugyanúgy beépül az izomba?
2021. aug. 12. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!