Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A karate jó e önvédelemre?Mily...

A karate jó e önvédelemre?Milyen fajta karatézó ajánlatok? Esetleg könyvet a karatéról?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt vagyok,mindig is érdekelt a karate de eddíg nem volt alkalmam elkezdeni.
2022. okt. 5. 22:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Ajaj, na, kezdődik. 🍿😁
2022. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha fiatal felnőttként a gyakorikerdesek.hu-n kell keresned az önvédelem titkát, akkor számodra semmi nem jó önvédelemre, pláne nem a karate. Most írhatjuk a szokásos maszlagot, miszerint önvédelemre boksz, önvédelemre gázspray, önvédelemre futás, meg a többi okosság, de valójában ha nincs személyiséged, nincs véred, nincs határozottságod, nincs keménységed, nincs kiállásod, nincs agressziód, nem abból a fából faragtak, akkor mindegy, hogy mit csinálsz, egy utcai szituációban alul fogsz maradni Kolompár Krisztiánó és a drogos tesói ellen. Szerencse, hogy Magyarországon ritkán fordulnak elő utcai szituációk.

Ettől függetlenül ha te karatézni akarsz, akkor karatézz. Tök mindegy, hogy melyik ágát csinálod. Válaszd azt, amelyiket szeretnéd, és amelyikre lehetőséged van.

2022. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ez kissé személyeskedő,és degradáló.Nem Rambót akarok játszani az utcán,pusztán kérdeztem valamit…Igen olvastam a többi hasonló kérdést viszont érdemi válasz az hiányzott.,mert az hogy van egy vélemény amit nem támaszt alá az nem ér sokat.
2022. okt. 5. 23:07
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

A karate nem jó önvédelemre, ahogy más küzdősport sem, ugyanis ha a valóságban olyan konfliktusba/balhéba kerülsz, ahol önvédelmet kell alkalmazni, akkor ott már nem a küzdősport fog segíteni. Nyilván ha te önvdélem alatt kocsmai bunyókra gondolsz a helyi alkoholistákkal, ott jól jöhet a küzdősport, bár az ilyen szituációkban nincs szükség nagy harctudásra, maradjunk annyiban.

Ennek ellenére tényleg járj nyugodtan karatéra, ha akarsz. Jó edzést! Könyvnek én sok értelmét nem látom. Olvasni jó, de igazából a lényeg itt az, hogy iratkozz be egy egyesülethez, és járj rendszeresen, eddz, csináld. Hajrá!

2022. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Abszolúte jó, én is ezzel védem a szűzességem, nehogy betaláljanak a csajok. Neked is működni fog.


Másik fiatal felnőtt férfi

2022. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
a valóságban egy dolog jó önvédelemre: ha nem támadnak meg. ezt két módon tudod elérni. vagy azért nem támadnak meg mert elkerülöd a balhét, vagy azért nem támadnak meg mert olyan a kisugárzásod és a megjelenésed hogy nem akarnak beléd kötni. ha már megtámadtak, ha már beléd kötöttek, akkor ott cseszheted a karatét meg bármi mást is.
2022. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

4:

A közhiedelemmel ellentétben pont hogy kocsmai bunyó jellegű a legtöbb olyan szituáció, mikor valakinek meg kell védenie magát. Sokkal kisebb esélye van, hogy valaki eltervezetten az utcán kirablási célból megtámad, az ilyen bűncselekmények meglepően ritkák még jó környéken is, mint az, hogy valami random drogos, alkoholista, esetleg pont hogy ismerősöd beléd köt, és kiszámíthatatlan, de béna mozgással meg akar verni.


Ezzel nem a küzdősportok hasznosságát akarom védeni, mert veled értek egyet, hogy aki szeretne karatézzon, ez alapvetően egy hobbi. Csak arra hívnám fel a figyelmed, hogy ne abból indulj ki, hogy profi bűnözők támadnak meg az utcán, mert ez meglehetősen ritka.


A legjobb védekezés meg úgyis az, hogy kerülös a gáz alakokat, illetve ignorálod, ha nem tudod őket kerülni, éa akkor nagy eséllyel nem foglalkoznak veled.

2022. okt. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
Rossz környékekent kaartam írni.
2022. okt. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem értem,ha alapvetően önvédelemre jött létre a karate akkor miért nem hasznos?
2022. okt. 6. 08:49
 10/27 anonim ***** válasza:
50%

A McDonalds is alapvetően evésre jött létre, mégis emberi fogyasztásra alkalmatlan az a szemétkupac, amit ott kapsz. Egyébként a karate egy japán hagyományőrző, sprituláis szeánsz volt eredetileg, úgyhogy hagyjuk, hogy önvédelemre jött létre.

A másik, hogy te szerintem nem vagy tisztában a való világ utcáival. Ne YouTube videók és Netflix sorozatok alapján képzeld el a realitást. Ha fiatal felnőttként gyakorikerdesek.hu-n hisztizel a karate hatékonysága miatt, akkor mit akarsz kezdeni az aluljáróban Lakatos Rómeó ellen, aki nem a gyakorikerdesek.hu-n fejtegeti az önvédelem titkát, hanem óvodás kora óta üti a fater tenyerén a papucsot, iskolából kirúgták verekedés miatt, kétszer járt javítóban és egyszer börtönben, zsebében pedig ott a pillangó. Ellene akarsz karatézgatni?

2022. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!