Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A karate jó e önvédelemre?Mily...

A karate jó e önvédelemre?Milyen fajta karatézó ajánlatok? Esetleg könyvet a karatéról?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt vagyok,mindig is érdekelt a karate de eddíg nem volt alkalmam elkezdeni.
2022. okt. 5. 22:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Önvédelemre a Magyarországon tanított karate ritkán jó (szerencsére az én edzőm pont jó de kevés ilyen van itt), az eredeti igazi karate amit Japánban tanítanak viszont a legtöbb helyen jó.

A Kyokushin a full kontakt küzdelemre összpontosít de nem támadnak fejre, a Shito-ryu állítólag a gyorsaságra leginkább, a Shotokan meg arra hogy a technika szép legyen. Ha erősebb akarsz lenni menj Kyokushinra ha gyorsabb Shito ryu-ra bár elég valószínű hogy csak színvonalon aluli egyesület van hozzád közel.

2023. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

11év judo után is hülye voltam, észrevettem, hogy követ egy 8fős roma társaság, sietősrbbre vettem, aztán elkezdtem rohanni, sajnos egy laza bakancs volt a lábamon, nemigen tudtam futni benne, és elkövettem egy hibát, gondoltam levágom a patkot, hogy hamarabb hazaérjrk a lépcsőházhoz, ott van kamera, világítás minden, csak bejutok a lépcdőházba, hát bekanyarodtam a sötét parkba…

Nem kellett volna, az egyik turbó fokozatra kapcsolt és lesprintelt, elkapott, ösztönösen csináltam egy karfeszítést és kiszedtem a vállát, de addigra utolért a többi, lefogtak, és mindent elvettek. Kb 97000kp-t és egy iphone 13ast, a snicceremet, mérőszallagomat, de még a ceruzámat is.

2023. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Amelyiknek kiszedtem a vállát, azt rendőrök megtalálták kórházban, 7tanuja volt rá, hogy ok mélkül támadtam rá, még majdnem engem hurcoltak meg az eset után, feljelentettem, ezért 1 éve mászkálok bíróságra, azt utolsón már 16an tanuskodtak, hogy a srác semmit nem csinált ellenem… én meg ugye egyedül vagyok…

Szóval sprintre gyúrj, és ne hordj laza cipőt

2023. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem volt gyanús a bíróságnak, hogy elszedték a cuccaidat?
2023. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A bíróságnak semmi nem gyanús, a valóság ilyen elcseszetten működik. Ezért röhögök azon, amikor a sok tudatlan karatézni meg boxolni akar az utcán, amikor a valóságban pont úgy működnek ezek a szituációk, mint ahogy azt a 22-es leírta. Én ugyanígy jártam pár éve. Nekem a barátnőmet támadta le egy random beteg gyökér a nyílt utcán. Leszólította, aztán nem hagyta elmenni, ment utána, fogdosta, taperolta, magyarázott neki, zaklatta. Peche volt, mert pont akkor kanyarodtam be a sarkon, és láttam az esetet, úgyhogy egyből odaléptem, és kérdeztem, hogy mizu. A barátnőm félve, szipogva, a sírás határán kezdte el habogni, hogy mi történt, én meg mondtam a csávónak, hogy takarodjon innen, amíg szépen mondom. Erre még a csávónak állt feljebb, hogy tudjam már, kivel beszélek, meg elkezdett nekem ugatni, anyázni, beszólogatni, fenyegetni, beleállt az arcomba néhány centire, és még meg is lökött. Erre már nyilván önvédelemből, plusz barátnőm védelméből is reagálnom kellett, úgyhogy adtam neki két darab pofont, amitől seggre is ült. Egyből hangnemet váltott, egyből nem játszotta a vadállatot, hanem mondta, hogy rendőrt hív. Én még röhögtem is, hogy haver, te akarsz rendőrt hívni, hát csak még jobban rácseszel, de hívjál. Hívott is, és ez lett a vesztem, amit ekkor még csak nem is sejtettem. Barátnőm még mondta is, hogy hagyjuk, menjünk, de én full beleálltam, hogy jöjjön akkor a rendpr, és még jobban meg tudom szívatni ezt a nyomorultat. Perceken belül jöttek is a rendőrök, akiknek előadta, hogy én kötöttem bele, én támadtam meg, ő majdnem meghalt, és a többi kamu. Na itt kezdődött a kálváriám. Ment látleletért, feljelentett, szerzett valami drága ügyvédet is. Kihallgatás, szembesítés, helyszíni szemle, bírósági tárgyalás, volt minden. Két évnyi perpatvar után végül felmentettek, de volt olyan része az eljárásnak, amikor még a felfüggesztett börtönbüntetésnek is komoly esélye volt. És végig azon ment a szarakodás, hogy én mit követtem el. Azt senki nem vizsgálta, hogy a rohadék részéről mi történt. Nem akarom magamat dícsérni, de szerintem jól cselekedtem, mégis engem hurcoltak meg. Úgyhogy így akarjatok bunyózni az utcán.
2023. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem tud mit csinálni a bíróság ha vagyok én ako mondok A-t és vannak ők akik a teljes haveri kör mondanak B-t, ráadásul jól begyakorolták a sztorijukat
2023. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Igen, amit itt leírtak az teljesen reális. A bíróság bizonyítékokat értékel és ha van több darab tanúvallomás a tényleges támadó mellett aki sérülést szenvedett (mint ahogy írta a 22-es is, hogy kiszedte a vállát a támadónak), akkor el fognak ítélni jó eséllyel. Ezért szoktam itt leírni, hogy kést és társait sincs értelme magadnál hordani és használni, mert ezek az emberek mindig többen mennek rád, direkt magányos prédát szemelnek ki és hogy ha te mondjuk leszúrod a késsel hadonászó csávót és esetleg meghal, akkor abból nem lesz ügyvéd, aki kimosson, de abból se biztos, hogy ha mondjuk egy viperával szétcsapod az arcát és elszenved egy súlyos testi sértést.

Az is lehetséges, hogy hazamennek, elvereti magát és a kis sérülésből nagyot csinál, hogy megszívasson.


A legtöbb átlag ember nem érti, hogy hogyan működik a bíróság és az ügyészség és ezt nem degradáló jelleggel írom.

A bírónak a saját karriere szempontjából az az érdeke, hogy lehetőleg elítéljen még akkor is, ha visít az egész ügy a furcsaságoktól. Tehát ha téged 15 roma kirabolna késsel, te megúszod sérülés nélkül, de mondjuk az egyiket megszúrod, akkor ott téged el fognak ítélni, mert lesz 14 tanú akinek a vallomása a bizonyítékok mérlegelésénél az ő javukra billenti a mérleg nyelvét.

A bíróságon bizonyítékok mérlegelése folyik, ezt az elkövetők is tudják, főleg azok akik már ültek és kitanulták ezeket a fogásokat.

A bíró meg nem fogja kockáztatni, hogy téged felment, amikor minden ellened szól, még a fent leírtaknál jóval árnyaltabb és sokkal nehezebben eldönthető esetekben sem, mert ha mondjuk a másodfok az ő ítéletét elutasítja és elítélnek téged, akkor az neki sem jó, mert visszaveti a bírói ranglétrán történő előrelépésben.

Nem szabad ezekbe belemenni, az ilyen helyzetekbe. Lehet, hogy valaki nem ért ezzel egyet, de ez a tanácsom. Illetve ne hordjatok magatoknál nagy értéket, amit sajnáltok elveszíteni. Túl sok készpénzzel sem érdemes mászkálni egyedül, ha ilyen van, akkor lehetőleg autóval közlekedj és ne egyedül. Meg nem árt gyakorolni a futást, ha meg akarsz lépni ilyen esetben.

2023. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!