Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefutni 3km-t?

Hogy tudnék lefutni 3km-t?

Figyelt kérdés
Fejembe vettem, hogy szeretnék futni járni. Jelenleg ott tartok, hogy 2km 6:06-os átlaggal lemegy gond nélkül. Tegnap viszont itt meg kellett állnom, sétálni egy kicsit és utána még meghuztam a harmadik km-t. Nekem nem a tempó a lényeg, inkább a kitartásom szeretném fejleszteni. Jelenleg a végső célom 5km-t lefutni egyszer majd. Az érdekelne, nincs e valami tippetek, hogyan osszam be a futást, hogy szépen kitartsak 3km-n keresztül. Este készülök futni.

2022. okt. 24. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, és sikerült. Nekem a jó bemelegítés segített, a jó futócipő, a fokozatosság, a lassú futótempó, illetve még hogy közben érdekes podcastokat hallgatok. Egy nap meglett az áttörés, akkor óriási örömöt éreztem.
2022. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tempóval fuss amitől nem érzed úgy, hogy megfulladnál. Ha ez kocogást jelent akkor csak kocogj. Hidd el, nem a táv öl hanem az iram.
2022. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez mi sétálgatás tempó?

Laza futással futom km átlagot 4-4,5 perc alatt.

És akkor még csak meg sem erőltettem magam.

2022. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as!Jó Neked ügyes vagy! Én életben soha nem futottam és semmi kondi edzést nem csináltam. Heti 3x tornáztam, ilyen lányos tornákat, hasra combra popsira főleg, de nem kardiot. Amúgy megvolt a futás és sikerült a 3km megállás nélkül 😍. Úgyhogy most örülök nagyon és köszi a válaszokat! Tempó most is gyenge volt, de ugy döntöttem egy darabig maradok a 3km távnál és könnyedebbé teszem, aztán ha ez már jól megy, megpróbálom növelni a távot.
2022. okt. 24. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

3:

Kérdező kezdő, ezért fut ilyen iramban, és igazából edzésként ennél lassabban kellene.


Mellesleg megjegyzem, hogy az alapozó hosszú futásokat a vilagklasszis profik szokták 4-4.5-esekkel futni, aztán maratonon közel 3:00-t produkálnak. Ehhez képest egyre több embernél látom Strava-n, hogy heti többször 4:30 alatt futnak 5-10 km-t, aztán csodálkoznak, hogy nem fejlődnek, semmi komoly eredményt nem tudnak felmutatni, egyszerűen mert nem hajlandóak lassan is edzeni, illetve strukturálni az edzésüket.

2022. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te pedig kocogj lassabban, és akkor menni fog.


Meg kell tanulni, hogy nem mindig kell kifutni a beledet, az alapozó edzések nagy része lassú, kocogós legyen, ha már ez megy, akkor mehetnek mellé a váltott iramú, résztávos futások is, majd még később mellé egyenletes tempó futások is, ami már mehet gyorsabban. De "megdögleni" csak versenyen vagy felmérésen.

2022. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Egy időbe jártam futni, de se alkatom se tehetségem nincs hozzá.


Viszont.


Viszont még én, az antitalentum és ráéreztem a saját tempómra, meg fejlődtem. Az elején 2km se ment, aztán olyan 2.5 évvel később 8km is ment kifulladás nélkül!


Úgy látszik az ember úgy van kitalálva, hogy tud futni.

Csak nem vagyunk benne gyakorlottak.


Aztán költöztem, és az új hely mellett nem volt kellemes futóterep. Dimbes dombos volt, rossz járdákkal. És így elmaradt a futás.

2022. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!