Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány napot hagyhatok ki...

Hány napot hagyhatok ki anélkül, hogy csökkenne a teljesítményem, meg az izomtömegem?

Figyelt kérdés
Heti 4-5 ször edzek, úgy van felosztva, hogy karok hétfő, has és törzs kedd, csütörtök futás(30km+) péntek láb, vasárnap hegymászás. Már hat hete így csinálom, kicsit kezdem unni, nincs annyira kedvem futni. Mennyit pihenhetek visszaesés nélkül?

2022. nov. 2. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha hat hét után ráunsz egy rutinra, akkor engedd el, és redukáld úgy az edzésmunkát, hogy az hosszútávon is tartható legyen számodra, mert örömöd leled benne.
2022. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesítmény elég gyorsan csökken. 1-2 hét kihagyás után nem megy akkora súllyal vagy annyi, mint előtte, de ugyan ilyen hamar vissza is jön az erő.

Izomveszteség még nem történik ennyi idő alatt, a térfogata csökkenhet, ezért tűnhet úgy, hogy fogy az izom. Ha több hét vagy hónap telik el, akkor már van leépülés. Minél nagyobb az izom, annál hamarabb és jelentősebben történik.

De ilyen felosztással nem valószínű, hogy túl sok felesleges izom van rajtad, tehát nem fogsz összeesni 1 hónap után sem, de ha 6 hét alatt meguntaf, akkor változtatni kell.

Rakj össze egy egyenletesebb felosztást, hátha az segít. A kis pici karoknak lehet sok 1 nap, az egész testednek, törzsednek meg túl kevés.

2022. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából csak a futást untam meg, mert hajnali 4kor kelek és suli előtt végzek vele, úgy, hogy fejlámpával futok az utakon. Ma kellett volna mennem futni, de nincs erőm, úgy érzem, meg nyikorog a testem, fáj mindenem. Szóval ezen a héten nem futok. Az erőnléti edzésekkel nincs bajom, azokat szeretem. De ha 2hetet hagyok ki a futásban, rosszabbul fog menni?
2022. nov. 3. 06:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Heti egyszer futsz 30+ km-t, az rettenetes. Fuss max 15 km-t. jobb a 10
2022. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ez a célom direkt, hogy minél többet fussak egyhuzamban. Ilyen ultramaratoni, 100km+ szintre szeretnék eljutni
2022. nov. 3. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne heti egy napot fuss. Heti legalább 5-ször. Én többnyire úgy szoktam, hogy hajnalban erősitést végzek, és délután futok
2022. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!