Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Három hónap alatt meg lehet...

Három hónap alatt meg lehet tanulni tapsolós fekvőtámaszt csinálni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 112 kg vagyok, és 192 cm. Ami inkább zsír. 29/F vagyok

2022. dec. 6. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy honnan indulsz.

Nem vagy egy könnyű ember, így neked az alap fekvőtámasz eleve sokkal nehezebb mint egy 60-70 kilós embernek. Amíg az alap fekvőtámaszból nem megy legalább 10-15 szabályos ismétlés, addig szerintem nem érdemes erőltetni. Nagyon nagy, robbanékony erő kell hozzá hogy normálisan tapsolj egyet.


A kérdésből engedd meg, hogy arra következtessek, hogy jelenleg a sima fekvőtámasz is nehézséget okoz. Először szerintem a 3 hónap alatt abból próbálj meg minél több szabályos ismétlést megcsinálni, majd pár nehezebb fokozatot. A lábaidat akár felteheted az ágy szélére, próbálhatsz gyémántfekvővel is.

2022. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ekkora testsúllyal ezt erőltetni kellene (a csuklóízület nem fogja bírni).

Egyébként ha erős vagy a testsúlyodhoz képest, nagyon nincsen rajta mit megtanulni. Én úgymond sose tanultam meg, csak sokat sportoltam/sportolok, és ha mondják valamilyen edzésen, hogy csináljak ilyet, akkor gond nélkül megcsinálom, de külön nem gyakorlok ilyeneket, mert sok értelmét nem látom (azt is hozzáteszem, hogy én kb. 75-77 kiló vagyok, nem 112).

Inkább fekvenyomást és fekvőtámaszt szoktam csak csinálni, ezek fejlesztik ezt a mozdulatot is.

2022. dec. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tudsz 10-15 rendes fekvőtámaszt csinálni (tehát a mellkasod lent leerinted a talajra, majd teljesen kinyújtott a karjaidat, úgy hogy a tested végig egyenes marad), akkor igazából 2 hét alatt simán, max 1 hónap.

De nem tudom ez a súly mennyire befolyasol

2022. dec. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!