Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlat lehet amely...

Milyen gyakorlat lehet amely hátizmot erősít és nem kell hozzá sulyzó vagy egyéb dolog?

Figyelt kérdés
a válaszokat előre is köszi
2008. dec. 27. 00:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jah és még annyi hogy ha fekvőzni kell akor ha rossz kedvembe vagyok akor ojan 10-20db-ot tudok csinálni de ha jó kedvemvan akk 40-50 db hogyan lehetne jó kedvet csinálni magamnak?
2008. dec. 27. 01:02
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeles fekvotamasz, szeles huzodzkodas, nagyjabol ennyi ami sulyto nelkul ossze lehet hozni.

(Tigi)

2008. dec. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
lefekszel a földre, tarkóra teszed a kezed, és felhúzod magad a levegőbe, mikor ott vagy a könyökeidet összezárod. Én gyógytesire járok, és ott ezeket a gyakorlatokat végezzük hátizom erősítésre.
2008. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne keverjuk ossze a gyogytesit az izomepitessel!

Bar ha valaki eros hatat akar akkor inkabb konditerem...

(Tigi)

2008. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Kedves Tigi! szívesen látunk egyszer egy gyórtorna órán ha golnolod, tuti leizzadsz. Hátizmozni lehet: hason fekve különböző kar emelésekkel (nyújva, haljítva, oldalt, fül mellett stb) négykézláb kar nyújtva elől (félig kúszó helyzet) kar emelés, lapocka zárás. Térdelő helyzet félig előre dőlve szintén kar emelés lapocka zárás, (a derekad egyenes maradjon) van még egy pár gyakorlat, igazán az a hatásos amit nem gép segítségével csinálsz, mert azzal csak a felületes hátizmokat tudod megdolgoztatni a mélyeket nem.

Gyógytornász anyuka

2008. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Húzodzkodás, íjászat....A legjobb combo....!
2008. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

én házizom erősítésére mindigis a kövit csináltam:

feküdj a földre hason.

tedd a kezed tarkóra.

emeld meg a fejed ameddig csak tudod,úgy,hogy ne engedd el a kezeddel a tarkód.

mikor a levegőben vagy érintsd össsze a könyökeidet.

vissza a földre.

napi 30 már látványos eredményt hoz.

soksikert!!!

2008. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A futás is erősíti a hátizmot. Ahhoz sem kell semmi :)
2008. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves gyogytornasz anyuka!

Nem vonom ketsegbe, hogy jo vagy nem. Sot elismerem, hogy jo. A problema mindossze annyi, hogy ettol nem lesz szeles, es eros hata.

Mas: Az ijaszat nem jo izomepitesre, mert asszimetrikus lesz a hata. (ijaszkodtam, ugyhogy tudom mirol beszelek)

Megint mas: A derekam 87cm a mellkasom 119cm ugyhogy nem a levegobe beszelek asszem... (jo mondjuk a vizilabda, meg a kondizas sokat segitett...)

(Tigi)

2008. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 General ***** válasza:

Igazat adok Tiginek, mert az izomtömegnövelést teljesen külön kell választani a sportoktól, pláne a gyógytornától. Nem ugyanaz a cél. Ugye sok testépítőnek fáj is a háta rendesen...

Szerintem csináld a húzockodást, kedve pl napi 20szal, de úgy, hogy minden sorozatban éppen amennyit bírsz, annyit csinálj. PL. 1 sorozat: 5db 2. sorozat: 4db...stb Mindig amennyit csak tudsz egyszerre. Ez egy olyan edzésmódszer, amitől garantáltan kiszélesedsz. Ja és persze ha már le tudod nyomni 2-3 sorozat alatt, akkor növelni kell 20ról 25-re és így tovább...

2008. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!