Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni futni,...

Szeretnék elkezdeni futni, edzéstervem van, de sprinteket is bele akarok iktatni, erre kellene tanács. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

El szeretnék kezdeni futni, mivel eddig nem igazán sportoltam semmit, elég gyenge az állóképességem.


Ez lenne az edzésterv: [link]


Az lenne a kérdésem, hogy anno azt mondta nekem valami, ha állóképességet akarok növelni, akkor sprinteket kell beiktatni. Mert mondjuk jó lenne a gyorsabb tempót hosszútávon tartani tényleg, de a sima kocogós tempótól sem szeretnék kidőlni 500m után.

Tehát hogyan iktassak be sprinteket ebbe az edzéstervbe? Hányadik naptól kezdve és mennyit?


Illetve nincs pénzem futócipőre sajnos. Aszfalton akarok futni, a mezei tornacipő is megfelel futásra? Csak mert most tényleg nincs pénz futócipőre...

Még valami: az edzéstervben ugyan a nyújtásokat hangsúlyozzák, de milyen gyakorlatokat alkalmazzak még bemelegítésként és levezetésként? Ha valaki esetleg hasznos nyújtásokról tud videót linkelni, azt megköszönöm.


Ezenkívül a futás mennyire alkalmas a lábizmaim (főleg a vádlim) megerősítésére? Fogyni nem akarok, mert így is sovány az alkatom, hanem kicsit kitartóbb akarok lenni. Kb. mennyi idő múlva lesz valami látványos eredménye?


Egyéni tapasztalatok is jöhetnek, köszi előre. :)

14/F


2010. okt. 3. 13:40
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocs, az lemaradt, hogy mivel nagyon vékony az alakom meg alig van rajtam valami zsír, nagyon oda kell figyelnem az étkezésre? Nem tudom, ilyen vékony alaknál számít e...

170cm magas vagyok és 55 kg.

2010. okt. 3. 13:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Első: Egyelőre holmi diétával és testzsírral ne foglalkozz, koncentrálj a teljesítménybeli változásokra, az a lényeg, a többi majd idővel, már ha nem jön magától.


Második: Szerintem ez az edzésterv nem hatékony. Mindenféle képesség eléréséhez specifikus gyakorlás/edzés kell. Azaz ha egy percet futsz és egy percet sétálsz, akkor az a képességed fog fejlődni, hogy mennyire tudsz jól egy percet futni, ha pihenhetsz előtte és utána két percet. Ha a kitartásod akarod növelni és hosszú távon futni, akkor folyamatos futás kell, csakis azzal fejlődhetsz! Van egy kész, kipróbált és nagyon jól működő futóedzéstervem, ami viszonylag lassabb, de idővel igen nagyfokú fejlődést biztosít, ha érdekel, kérlek, küldj nekem privát mailt! Ehhez a sprinteket is hozzávehetjük, azt majd megbeszélhetjük akkor, ha gondolod.

A futócipőről pedig annyit, hogy szerintem igen kevesen engedhetik meg maguknak, hogy 20-30 ezer forintos futócipőben szaladjanak, ahogy én sem. Csak egy a lényeg, hogy amiben futsz, az vastag talpú sportcipő legyen, a "tradicionális", alsós testnevelő órákról ismert, lapos talpú tornacipő hosszú távon szétszedi a talpat és a bokát. Viszont vastag talpúból a leggagyibb is megteszi, csak legyen kényelmes. Ennyi.

2010. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!