Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a gyúrás káros...

Igaz, hogy a gyúrás káros lehet a szemre?

Figyelt kérdés

Állítólag az erőlködés látásproblémákat okozhat, ez igaz? Nagyim felemelt egy TV-t és a szemében megjelentek fekete csíkok. Ilyen lehet a gyúrástól is?

Olyan már volt nekem, hogy mikor nagy súlyt emeltem a zenét csak rettenetesen tompán hallottam. A fülhöz is lehet köze?


2010. okt. 5. 22:57
 1/9 anonim válasza:
27%
Nagyim felemelt egy TV-t és a szemében megjelentek fekete csíkok. Ilyen lehet a gyúrástól is? --Öreg minden oké nálad?vagy már képzelődsz is?....javaslom menj el a dokihoz....:)
2010. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 clint ***** válasza:
45%

igen.

pl fekvenyomás közben a szemedbe eshet a súly.

2010. okt. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
ha beleáll a rúd a szemedbe az elvileg károsítja
2010. okt. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
te milyen fekete csíkokról beszélsz te? persze, nagy erőlködés hatására leválhat az ember retinája, de az azért nem megy olyan könnyen. főleg nem fekete csíkokkal.
2010. okt. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ilyen. Van, aki úgy erőlködik hogy beszarik és mindent befeszít, nem az izomcsoportal edz. Ilyenkor akár szemmbevérzés is lehet, retina leválás stb. Próbálj normálisan edzeni lehetőleg.
2010. okt. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 02:52

Jó de ehhez már nagyon hülyének kell lenni.

2010. okt. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az oldal szintjére való tekintettel azért nem kizárt. :D
2010. okt. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez bizony jogos
2010. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Aquir ***** válasza:

Igen, de csak annak, akinek alapból magas a vérnyomása!

Fekete csíkokról még nem hallottam, da olyat már láttam, akinek erősen bevérzett a szeme edzés közben felhúzásnál a nagy erőlködéstől. Később említette, hogy neki magas a vérnyomása egyébként is. Ja és nyilván vannak olyanok, akiknek amúgy is könnyebben elpattannak ez erek, hirtelen vérnyomásnövekedésnél!

2010. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!