Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire reális, hogy 5km-t...

Mennyire reális, hogy 5km-t futottam 30 perc alatt, ráadásul kezdőként?

Figyelt kérdés
Ma reggel mentem el kb. gimi óta először futni, 30 percet, és régen 3km-t alig bírtam lefutni ilyen 25 perc alatt. Mivel szórakozik az IOS a frissítéssel, ezért még nincs rendes futóappom, szóval az egészség app szerint olyan 5,7km-t futottam. Ezt pedig nehezemre esik elhinni, mert ráadásul egész végig tartani tudtam az orron át folyó légzést, és alig izzadtam meg. Annyi még, hogy majdnem egy éve járok heti kétszer ilyen funkcionális, brutális, intenzív kettlebell + saját testsúlyos edzésre, de szerintem nem fejlődtem, változtam annyit azzal ennyi idő alatt, hogy a futás így menjen, főleg, hogy a kettő mozgás között nincs sok kapocs.

2023. ápr. 19. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 perc alatt futom az 5 km-t és nem vagyok egy nagy sportember. Így simán reális.
2023. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha korábban ennyire nem ment a futás, akkor nem valószínű, hogy most a semmiből sikerült.


Ha emlékszel, hogy merre jártál, akkor a google mapsen jobbklikk, helyi menüben távolságmérés, és szépen végigklikkelgeted az útvonalad, és megnézed, hogy mennyi jön ki.


Ha a telefonod pl. csak a mozgásérzékelést figyeli (és nincs bekapcsolva gps, vagy az app nem fér hozzá a gps-hez engedély hiányában), akkor meg tudja becsülni, hogy hány lépésed volt, de nem tudja, hogy azok milyen hosszúak. Ha te "totyogtál" 4000 lépést, átlagosan 55 centist lépve, de ő futásnak gondolja 90 centis lépéshosszal, akkkor 1400 méterrel többet jelez ki, mint amit valójában megtettél.

2023. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most megnéztem térképen, volt egy egyenes szakasz, ami a térkép szerint 2km volt, utána letértem egy lakóövezetbe, mert véget ért az út, és ott összevissza futottam kb. egy ideig, majd kimentem ott, ahol bementem, és futottam visszafelé kb. 500 métert, és ekkor szólt az időzítő.

Az idő biztosan jó.

De majd akkor megismétlem jobban összeállítva az egészet.

2023. ápr. 19. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!