Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el izmosodni? L/22

Hogyan kezdjek el izmosodni? L/22

Figyelt kérdés

164 cm vagyok és 56 kg. Nem szeretnék fogyni. Vagyis nem az a célom.

Izmosodni szeretnék, hogy legyen erőm. Tehát nem is az a fő motivációm, hogy jobban nézzek ki. Egészségesebb szeretnék lenni.


Tudni kell, hogy gerincferdülésem van, a még nem műthető fajta, de például a futást, ugrálást nem igazán javasolják nekem.

A gerincem miatt fel voltam mentve tesiből, általában könnyed gyógytornára jártam. Az elmúlt időben viszont nem mozogtam

nagyjából semmit.


Hogyan kezdjek neki? Milyen gyakorlatokkal?



2023. máj. 22. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Szakembert kérdezz erről, jobban jársz hidd el.
2023. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudsz ajánlani? Budapesten élek.
2023. máj. 22. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos. Mem járok ilyen helyekre.
2023. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Budapesten néhány edzőteremben vannak olyan személyi edzők, akik rehabilitációval is foglalkoznak, olyat lenne eleinte érdemes keresni, viszont nem egy olcsó mulatság, de akár egy hónap alatt megtanulhatod az adott gyakorlatokat helyesen kivitelezni, hogy ne tégy rosszat magadnak.


Én is hasonló cipőben járok/jártam, scoliosisom van (nem nagy %-ban) eleinte otthon kezdtem el edzeni, pilatest és yogát (ha ezek érdekelnek nagyon szívesen ajánlok pár youtube csatornát, ahol nagyon jó videók vannak :)), hogy egy kicsit erősítsem a törzsem, majd utána kezdtem el konditerembe is járni, ahol nagyon kis súllyal kezdtem, hogy véletlen se legyen sérülésem.


Plusz nagyon sok videót megnéztem, hogyan is kell helyesen csinálni a gyakorlatokat, mire kell figyelni.


Amire mindenképpen figyelj, hogy szép lassan vezesd be a mozgást a mindennapjaidba.

2023. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a mélyhátizmaidat kéne alaposan megerősíteni. Rengeteg olyan videó van youtube-n is. Elmehetsz egy gyógytornászhoz is, aki összeállít neked gyakorlatsort. Pilates is remek lenne szerintem. Úszás is remek lenne, ha nem félted a hajad a víztől. Vannak helyek, ahol normálisan megtanítanak. Attól is tudnál erősödni, izmosodni kevésbé. Akár a jóga is jó lehet. Nem csak a hátizmokat kéne megerősíteni, hanem a hasat is. De a leges leginkább a mélyhatizmokat szerintem. Biztos nem könnyű, de ha kitartó vagy, akkor tuti jót tudsz tenni a gerincferdülésednek is. Szerintem a falmászás is nagyon jó a hátizmoknak. Ha konditerembe mennél, akkor ott ha nem tévedek a hiperhajlítás lenne igazán jó, de a kondizerem talán nem a legjobb ilyen gerincferdüléssel.
2023. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!