Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha az egészségmegőrzés a...

Ha az egészségmegőrzés a célom, ébredés után mennyi idővel érdemes elkezdenem mozogni, nyújtani és akármit sportolni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 22. 06:07
 1/10 anonim ***** válasza:
??? Hülyeség a perceket számolni reggel, egészségmegőrzés céljából mozogj heti 3-4x egy órát és ennyi. Vagy mit gondolsz, reggel felkelés után 10 perccel egészséges mozogni, 20szal már egészségkárosító?
2023. jún. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hallottam érdemes várnom fél órát, mert ha túl korán mozgok, sokkolódhat a testem mivel elvileg nem ébredt fel teljesen.
2023. jún. 22. 06:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Tán nem kéne mindent elhinni amit hallasz.
2023. jún. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"ha túl korán mozgok, sokkolódhat a testem"

Ez mondjuk jó nagy ökörség. Gyógytornászoknak azt tanítják az egyetemen, hogy ébredés után célszerű két-három órát talpon lenni az egyénnek anélkül, hogy érdemi és intenzív fizikai munkát vagy sporttevékenységet végezne, mert a gerincednek és a porckorongjaidnak nagyjából ennyi időre van ahhoz szüksége, hogy kívázi bemelegedjen, és hogy vertikálisan terhelhető legyen, de ez a valóságban ennél jóval árnyaltabb. Nem kevés ember van a világon, aki ébredés után 30 perccel már kint futja a hosszú kilómétereket a rekortánon évtizedeken keresztül, mégsincs semmi probléma a gerincével, más meg megvárja a két órát, alaposan bemelegít, szabályos technikai végrehajtással dolgozik, aztán a rudas guggolás első ismétlésénél kijön a gerincsérve. Ez ilyen.

2023. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak, akik futóruhában alszanak, hogy reggel csak ki kelljen lépni az ajtón.
2023. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En reggel fogmosas, baba pelenkazas utan egybol pilatesezek 1 orar. 10 eve ez a rutin. Elek es egeszseges vagyok :-D
2023. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Pilatest nen is mondanám valami megerőltető sportnak :D
2023. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki szerint a Pilates nem megerőltető nem pilatesezett még normálisan :D


Komolyra véve, ébredés után kb. 20 percre már az edzőteremben vagyok és csak javult az egészségem, persze hozzájárul, hogy könnyedén is kelek.

2023. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
46%

"ha túl korán mozgok, sokkolódhat a testem"


Ez mondjuk jó nagy ökörség.

----

Talán mégsem az, kedves 2-es. Ébredés után még javában a paraszimpatikus idegrendszer van "bekapcsolva". Az pedig a pihenés, a béke állapota. Ilyenkor jobb egy kiadós séta, mint egy fárasztó edzés, amitől a hirtelen kortizol-löket rántja át az embert a szimpatikus idegrendszer állapotába. Persze, oké, legyen az ember kemény, mint az asztal sarka, nem anyámasszony katonája ő, hogy holmi úri huncutságok, mint stressz> mellékvese> bolygóideg belepofázzanak az ő aszketizmusába. Megy is ez egy darabig, aztán rá kell ébrednie, hogy az évmilliók üllőin kovácsolódott cirkadián ritmus nem fog az ő kénye-kedve szerint működni. Ha pedig felborul, annak ára lesz. Lehet, hogy majd csak akkor, amikor már rég elfelejtettük, de minden ellene elkövetett vétkünkért be fogja nyújtani a számlát.

2023. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a pilates nem megerolteto sport? kb fogalmad sincsen rola mi is az :).

Mellesleg ha latnal engem egy kondizo, biciklizo csja mellett mindjar mas gondolnal.

2023. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!