Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az otthoni popsiedzések...

Az otthoni popsiedzések (tehát súlyok és stb. nélkül) mennyire hatásosak? Nektek mennyire vált be?

Figyelt kérdés
Ha van tanácsotok, vagy akár hatásos edzéstervetek, nyugodtan osszátok meg velem! ☺️

2023. aug. 14. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Semennyire. Az alsótestet, a farizmot, a lábakat még a tornászok vagy a street workout versenyzők is súlyokkal edzik. 60 kilós kezdő fiúk tök gyorsan eljutnak 90-95 kilós munkasúlyokkal való guggolásig, de kezdő lányok is pár hét/hónap után már lazán guggolnak 50-60 kilóval szériában. Sőt, nekem van több női ügyfelem, aki két-három hónap után már felhúzta a 110 kilót. Akkor saját testsúllyal, nulla ellenállásal, nulla hosszútávú progresszióval milyen "popsiedzést" akarsz?

Egy lánynak sokszor már az is elég esztétikailag, hogy vékony, és nem teljesen lapos a feneke, aztán a fiúk 90%-a már oda is van értük. Ha ennél többet akarsz, és ténylegesen izmos feneket és combokat akarsz, akkor bizony súlyokat kell használni. Ez alap.

2023. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Én régebben csináltam csak saját testsúllyal és már úgy is elégedett voltam magammal.


Ezt javaslom kétnaponta:


Guggolás terpeszben

Guggolás vállszélességen

Guggolásból felugrás


Mindegyikből minimum 10 sorozat. Minden sorozat alatt annyi ismétlést csinálj, hogy már alig bírj állni!


Végén nyújtás. Nyújtó jógapózokat javaslok főleg.

2023. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem a kihalás a lényeg, hanem a fokozatosság és a kitartás. Kezdésnek lehet teljesen súly nélkül, növekvő ismétlésszámmal, aztán érezni fogod, ha már nem ér semmit és súlyzózni kezdesz. 1 éve kezdtem (54 vagyok, nem kiló, hanem év :), egy hónap után már bokasúllyal folytattam.
2023. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

semennyire, az 1-es tökéletesen összefoglalta

konditerem miért nem opció?

2023. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 sajnos vidéken lakok, és a legközelebbi városban is nagyon messze van. Nem tudnék minden nap elmenni.
2023. aug. 14. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Otthonra is lehet vásárolni súlytárcsát, rudat, valami állványt (stb.).
2023. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

"Az otthoni popsiedzések (tehát súlyok és stb. nélkül) mennyire hatásosak? Nektek mennyire vált be?"


Nekem nagyon bevált. Minden este a kanapén edzem a popsim, tévénézés és sörfogyasztás közben. Az edzéstervet megtalálod a műsorújságban.

2023. aug. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdés az hogy ki mit nevez hatásosnak.

Pld

1,ne legyen annyira laza a fenék

2,Tónusos legyen

3,kis kerek ,zsírtalan

4,izmos nagyobb


Ez azért lényeg mert a célodtól függően kell rá edzeni megfelelő módon.


Az első három elérhető otthon is.

A 4.es már komoly terhelések nélkül aligha.


Az első három akármilyen tornával,jógával,szalagokkal,bokasúllyal ,2 db kis kézisúllyal,tánccal ,egyéb talajon végezhetö testsúlyos gyakorlatokkal elérhető.

Ami Az ősszes pontban közös az a megfelelő étrend.

Arra érdemes akkor is odafigyelni ugyebár,akkor is,ha semmit nem csinálsz.

Csakhát az emberek töbsége nemhogy nem sportol,hanem válogatás nélkül megeszik minden szutykot,aztán meg csodálkozik hogy úgy néz ki mint egy telivefosotf búvárruha,

2023. aug. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én eleinte csak otthon edzettem, súlyok nélkül. Nem nagyon használt. Aztán elkezdtem konditerembe edzeni. Az addig lapos popsim sokkal kerekebb és formásabb lett.
2023. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!