Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hobbi sportolóként nem tudom...

Hobbi sportolóként nem tudom túledzeni magam?

Figyelt kérdés
Mármint akkora erőt nem tudok kifejteni hogy az túl sok legyen, ha het 6-7 napot push-pull-legezek az okozhat gondot? Általában minden második nap éjszakázom, néha egymás után kétszer de az ritka, egyedül akkor pihenek mikor 24 órázom. Megfelelő alvás, étkezés, folyadék és vitamin/ásványi anyag bevitel mellett ez nem okozhat gondot? 23f
2023. aug. 30. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A túledzés hobbi sportolóként szinte kizárva, ettől függetlenül a szar regeneráció betehet az edzésednek, ezáltal a fejlődésednek.
2023. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még így is látszik a fejlődés.
2023. aug. 30. 23:41
 3/13 anonim ***** válasza:

Intenzitástól függ,ha picsa edzéseket csinálsz úgy hogy meg se erőlteted magad nem lesz túledzés de értelme sincs sok.Ha rendesen tolod kihívást jelentő súlyokkal normális edzéstervvel sok lesz majdnem minden nap,nézd meg pár hét és lassulni fog a fejlődésed,vagy megállni.

Én sokáig csináltam 6 napot PPL-ben de egyszerűen túl sok,átváltottam 3 nap 1 pihi majd 3 nap 2 pihenőre és jobban mennek az edzések,nem úgy megyek le hogy minden bajom van,sokkal élvezetesebb.

Úgy lehet csinálni még 6-7 napot hogy néhány hetente tartasz nagyobb pihenőt vagy lazább,szintentartó edzéseket végzel.

2023. aug. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Magamhoz képest nehéz súlyokkal edzek, kis ismétlés számokkal.
2023. aug. 31. 01:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Magas intenzitás, 9-10-es RPE, magas volumen, és magas frekvencia kell a túledzéshez. Lássuk be ezt egy naturál hobbi sportolólént elég nehéz kivitelezni. Ha éjszakázol, heti 6-7 napot edzel (bár el nem tudom képzelni, hogy naturálként miért kell 6-7 napot edzeni), le fogja terhelni az idegrendszered és hulla fáradt leszel, onnantól kezdve ez valamelyik edzéstényező rovására fog menni, és máris bukta a túledzés. Szóval ilyeneken én nem aggódnék a helyedben.
2023. aug. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5 nap bőven elég, a hétvégén meg 2 nap pihenő.
2023. aug. 31. 02:23
 7/13 anonim ***** válasza:

"Hobbi sportolóként nem tudom túledzeni magam?"


Nyilván túl tudod. Ha nekiállsz edzeni, és addig csinálod, amíg szó szerint ki nem dőlsz, akkor nagy valószínűséggel túledzetted magad.

2023. aug. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Túl tudod. Abból fogod látni hogy hiába jó az étkezésed, hiába alszol 9 órát, rossz lesz a közérzeted és gyengülsz. Elég ritka hogy valakinek sikerül, persze a legtöbb ember nem is lábazik rendesen pl
2023. aug. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze.Minek heti 4 szer edzeni ugyanazért az eredményért,ha lehet 7szer is.

Van idő bőven felesleges,amit el lehet ba$ni edzésre ,mert másra ugyse kell!

Nincs túledzés.

Jö,akkor nincs.

Nem edzed magad túl csak éppen semmit se fejlődsz.

De jó hir hogy nem vagy túledzett!!

Ha nem alszol rendesen akkor ez lesz a vége.Kezdőként fejlődsz akkor is,ha ropit eszel és napi 3 órát alszol.

Majd fél év múlva gyere vissza,és meséld el,hogy mire jutottál vele!

2023. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9.Verd ki attól lenyugszol.
2023. aug. 31. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!