Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Leung Ting Wing Tsun Kung Fu...

Leung Ting Wing Tsun Kung Fu hatékony önvédelmi célból egy vékony testalkatú huszonéves lánynak?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt egy ideig az aikido utcai verzióját űztem - azt szerettem, de az aikido tantermi verziójára nem állt rá a kezem és zavart, hogy kevésbé funkcionális...


Megosztanátok a tapasztalataitokat, véleményeteket a Wing Tsunnal kapcsolatban felhasználhatóság/funkcionalitás terén?



2023. szept. 1. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Röviden: nem hatékony.
2023. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem max annyiból hatékony hogy megismersz ott pasikat akik közül sok a rendes, és hazakísérnek.
2023. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sa Dale Cooper ***** válasza:
32%

Az eredeti Leung Ting Wing Tsun Kung Fu kiváló választás.

Bár a nem hozzáértők részéről divat savazni, nőgyógyászati kérdésekben sem egy kazánkovácsot kérdezel meg, hanem elmész egy nőgyógyász szakorvoshoz.


Két dolog, amit érdemes végiggondolni:

ad1

Minden mozgásforma, amit rendszeresen és módszertan szerint űzöl, az előnyödre van. Utcai harcértékkel viszont nem, vagy nem egyformán rendelkeznek. Ha kimondottan ez a cél, akkor valódi harcértékkel rendelkező küzdősportot, harcművészetet kell választanod. A Wing Tsun kimondottan harci Kung Fu, tehát jó választás lehet.


ad2

A dolog két emberen múlik: a tanítványon és a mesteren. Ahhoz, hogy működjön, mindkettőnek jónak kell lennie, és passzolniuk is kell egymáshoz valamilyen formában. Kutatómunka, bölcs választás, és próba!


Tudj róla, hogy sok a kókler a piacon, mint ahogy az élet minden területén így van ez, ahol valami jól működő dolog elérhető. Mindig lesznek, akik érdemi teljesítmény nélkül akarják meglovagolni a trendet. Válassz hiteles mestert! A kettes pont csak ez után jön.


Végül nem lennék méltó az igazsághoz, ha elhallgatnám az egyedüli hátrányát a Wing Tsunnak. Egész embert kíván intelligenciában, akaratban, kitartásban. Sokat kell gyakorolni, hogy jól működjön.

Az erőre alapozó küzdősportokban egy jó oktatótól jópár alkalom után már tudsz tanulni annyit, amivel a legtöbb, veled azonos fizikumú, képzetlen támadót le tudod szerelni, a fejlődés pedig innentől lineáris. A Wing Tsun ennél többet tud adni, de sokkal több gyakorlás kell hozzá. Az eleje ugyanaz, tehát a legtöbb seggarc fölé tudsz kerekedni annyira, hogy ép bőrrel elfuthass. De hogy Bruce Lee-ként több, és/vagy nagyobb darab támadót belecsavarhass a betonba, rengeteg, kitartó gyakorlás kell.

2023. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Thunderfairy ***** válasza:
74%
Az adott szituációban ha bátran mersz állni a támadónak akkor adhat esélyt egy küzdősport vagy harcművészet. Ezek bizonyitotak valós küzdelembe már: Box, kick box, thay box, savate, brazil jiu jitsu, birkozás és Kali-Eskrima késharc stilusok. Ha biztos jót akarsz kifogni akkor ezek valamelyikére kell járni. Meg lehet nézni neten hogyan szégyenűlnek meg eredeti kinai kung fu mesterek amikor kihivják őket egy ringharcra küzdősportolok. Ha már szabályok között nem tudnak teljesiteni akkor utcán se fognak hatékonyak lenni. Igaz hogy létezik a technikai előny, de ha azt nem támogatja meg egy megfelelő fizikum, bátorság, kontrolált agreszió akkor nem lesz hatékony. Keményen meg kell izzadni a sikerért mindenhól.
2023. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sa Dale Cooper ***** válasza:

Bő fél év után lehet tudni valami fejleményről?

elkezdtél-e valamit, vannak-e eredmények?

ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Nagyon kedves tőled, hogy érdeklődsz, köszönöm! :)


Igen elkezdtem a Wing Tsun-t, és nagyon szeretem, nagyon lelkes vagyok iránta! Szorgosan járok az edzésekre, otthon is gyakorolgatok. Mostanában érzem azt, hogy ennek megvan az eredménye, már igazán jól rááltam fejben is, izom-memóriailag is a Wing Tsun-ra. Az edző és a haladók remekek, segítőkészek (bár néha olyan haladó techikákat csinálunk, ami még szintünkön felüli - pl elkezdtük átnézni a Chum kiu-t) Ősszel megszereztem az első fokozatot, jövő hónapban szeretnék a másodikra menni.

Az utóbbi időben elnéztem egyéb helyekre is, pl kipróbáltam a ninjutsut is - nagyon hasonlónak tűnik az utcai aikido-hoz, sok mozdulat ismerős volt.

ápr. 21. 21:00
 7/8 sa Dale Cooper ***** válasza:

Örülök a jó híreknek!

Sok sikert a továbbiakban is!

Lehet, hogy egyszer majd találkozunk is valamilyen rendezvényen! :-)

ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első,arcsont repesztő pofon sokmindenre ra fog ebreszteni,hajrá!!
ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!