Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme van hébe-hóba...

Mi értelme van hébe-hóba edzegetni és nem bukásig tolni?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, és még javasolják is, hogy ne edz bukásig, minden sorozatot úgy csinálj, hogy bukás előtt állj meg 2-3 ismétléssel.


Ez mire jó? Menne bele még több, de te leteszed akkor amikor jönne a neheze? Tehát akik így "edzenek", azoknak minden sorozata igazából csak egy bemelegítő sorozat?


2023. szept. 2. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Egy RPE8-RPE9 intenzitású sorozat nagyon nem bemelegítő intenzitás. Ha nekem például fekvenyomásban 130 kiló az 1RM, akkor mondjuk 100 kilóval egy 8 ismétléses sorozat rohadt kőkemény szériázás. Ettől függetlenül nagyon is érdemes bukásig vinni egy szettet, de nem érdemes minden egyes szettet minden egyes gyakorlat során minden egyes edzésnapon bukásig vinni, mert észre fogod venni, hogy pár hét/hónap, és ki fogsz égni, pöcsöd kilesz, fájni fog mindened, nem fog jönni a progresszió, nem fogsz fejlődni, akár le is sérülsz. Aki előadja, hogy ő márpedig minden egyes sorozatot bukásig visz minden nap, annak valójában fogalma nincs az igazi bukásról és a nagy súlyokról. Erőemelők nem véletlenül programoznak rendszeresen alacsony intenzitású szériákat, hiszen nem lehet mindig fullba tolni a spártát. A regeneráció ugyanolyan fontos tényező fejlődés tekintetében, mint a kemény edzés.
2023. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

attól még mert nem tolok minden gyakorlatot bukásig attól még ez nem azt jelenti hogy leteszem a súlyzót ha már érzem hogy nehezedik.

ez csak azt jelenti hogy nem eröltetem ki még az utsó full szabálytalan ismétlést is fogat csikorgatva és ordibálva minden sorozatnál.

időnként igen hiszen kell is bukásig edzeni de nem mindig kell mert tényleg vagy kiégsz vagy le sérűlsz

2023. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Nyomhatsz mindig minden sorozatot bukásig, de garantálom, hogy nem fogsz sokáig jutni.
2023. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
38%
Mi az, hogy bukásig csinálod? Ahogy az általános iskolában szoktad?
2023. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

És ezt honnan tudjátok?

Még sosem próbáltatok keményen edzeni, csak olvastátok valahol a neten, hogy jajj de rossz, ezért nem is úgy csináljátok.

Utána meg megy a rinya, hogy naturálban nem lehet elérni semmit.

2023. szept. 3. 12:15
 6/17 anonim ***** válasza:

#5


Nyugi, 23 év edzés után tudom, hogy mi működik (amikor kezdtem, nem volt netem sem). De te úgy csinálod, ahogy akarod.


"Utána meg megy a rinya, hogy naturálban nem lehet elérni semmit."


Senki sem írt ilyet, te tettél fel egy kérdést, amire jöttek válaszok, és te kezdtél el rinyálni.

2023. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mutass egy formát.
2023. szept. 3. 12:44
 8/17 anonim ***** válasza:

#7


"Mutass egy formát."


Ugyan minek? Engem ez az egofényezés teljesen hidegen hagy.


Csak azt nem értem, minek írtad ki a kérdést, ha eleve te mindent bukásig akarsz végezni. Ha jól látom, te nem kérdezni jöttél, hanem veszekedni, de ez az oldal nem arra van.

2023. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8,

"Ugyan minek?"


Hogy legyen értelme annak amit írsz.


Azt írtad bukásig nem jó edzeni, és ezt te tudod pattentra a #6 komment alapján, mivel 23 éve edzel.

Akkor kíváncsi vagyok, hogy mit értél el így. Írni, meg bekamuzni bárki tud bármi, kell valami amivel hiteles is leszel.

2023. szept. 3. 13:27
 10/17 anonim ***** válasza:

#9


Nekem nincs mit bizonyítanom, te pedig azt hiszel el és azt csinálsz, amit akarsz.

Egyébként ha valaki betesz ide egy fotót, honnan tudod, hogy nem kamuzik?

2023. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!