Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van a különböző...

Mi értelme van a különböző ismétlésszámoknak?

Figyelt kérdés

Például olyan súlyt választottam amivel 10 ismétlés megy.


Az 1. sorozatban ment a 10 ismétlés, a másodikban már csak 7 ismétlés, míg a 3. sorozatban csak 6 ismétlés ment.


Azaz egyszerre dolgoztam 10 és 6 ismétléssel is.


Mi értelme ezeknek az ismétlésszámoknak? Hisz látszik a példából, hogy a magas ismétlés egyben közepes-alacsony ismétlés is, mert ha keményen csinálom akkor egyre csökkenek az ismétlésszámok, mivel nem bírom a kvöetkező sorozatokban ugyanazt teljesíteni mint az elsőben.


2023. aug. 27. 11:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem a konkrét ismétlésszám a fontos, hiszen az izom valóban nem tud számolni. Ami fontos, az a munkasúly, az RPE, az intenzitás, és az ezekhez tartozó heti összvolumen (a heti munkasorozatok száma). Na meg nyilván a hosszútávú progresszió, de ezt szerintem már mindenki tudja.
2023. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Hát jelenleg az 1 RM 70-75%-val csinálok 10-12 ismétléseket, RPE 8-10-el, kis izmokra heti 8, míg nagyobbakra heti 12 sorozattal, minden izmot heti 2x edzek meg.

És próbálok erősödni a gyakorlatokban.

2023. aug. 27. 11:40
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük, hogy ezt leírtad!
2023. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
korán kezded
2023. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

De akkor mi értelme van váltogatni az ismétésszámokat, meg átállni x idő után egyik ismétlésről a másikra?


Elég csak keményen edzeni magasabb ismétléssel és a kifáradás miatt a 3-4. soorzatban már közepes alacsony ismétlés lesz belőle ugyanazzal a súllyal.

2023. aug. 27. 12:57
 6/37 anonim ***** válasza:

"mi értelme van váltogatni az ismétésszámokat, meg átállni x idő után egyik ismétlésről a másikra?"

Ki mondta, hogy van értelme váltogatni bármit is? Ki mondta, hogy át kell állni valamiről valamire? Ahogy te is írtad: edzél keményen, legyenek valahol 5-12 ismétlés között a sorozataid (kevesebbnek vagy többnek izomépítés szempontjából nincs túl sok értelme), törekedj az időről időre megvalósuló progresszióra, mellette kajálj normálisan, aztán jól fogsz kinézni.

2023. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Sok helyen olvasom, hogy érdemes különböző ismétlésszámmal edzeni, meg erőnövelő blokk alacsony ismétléssel, izomnövelő blokk magas ismétléssel, akkor 3 hónapig 8-12 ismétlés, majd következő 3 hónap 5-8 ismétlés, stbb..

Tehát elég sok helyen írnak ilyet, hogy váltogatni kell az ismétlésszámot és ne csak 1 féle ismétlést csináljak, hanem különböző tartományban edzek.

2023. aug. 27. 13:10
 8/37 anonim ***** válasza:
Ha neked valami működik, mert optimális, akkor nem mindegy, hogy mit írnak valahol a neten?
2023. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Én 8 éve kondizok, szép eredménye is van.


Én mindig akkora súllyal csinálom, hogy maximum 12 ismétlés menjen, ha a 2. körnél már csak max. 8-10 megy, akkor visszább veszek a súlyból és a harmadikat már úgy csinálom, hogy akkor kicsit kisebb súllyal menjen 10-12. Amúgy jártam több személyi edzőhöz is és ők mutatták így.

2023. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom gyerekek, mikor totál kezdők lényegében a semmin agyalnak...🤦‍♀️🤦‍♀️

És akkor még erre értelmes választ is várnak.😅

2023. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!