Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcai verekedésben könnyen el...

Utcai verekedésben könnyen el lehet törni az ujjakat vagy a csuklót, ha nem jól sikerül az ütés?

Figyelt kérdés
Például a fogakat eltalálja az ököl, amitől az ujjak megrepednek vagy eltörnek. Vagy nincs erősen ökölbe szorítva a kéz, így az állkapocs csont miatt hátrabicsaklik a kéz. Ilyesmikre gondolok. Sokan mondják, hogy a palm strike (magyarul nem tudom a nevét) sokkal hatékonyabb utcai verekedés esetén, például kisebb a sérülés esélye, hatékonyabban lehet vele ütni. Az az, amikor a tenyér keményebb részével, az alsó résszel ütnek, neten sok videó van erről.

2023. szept. 5. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Utcai verekedésben könnyen el lehet törni az ujjakat vagy a csuklót, ha nem jól sikerül az ütés?"

Igen. Nagyon kevesen tudnak jó technikával ütni. Nekem is volt egy spanom, aki látszólag szarrá vert egy csávót egy balhé során, aztán igazából a csávó megúszta kék-zöld foltokkal, amiknek pár hét után nyomuk sem volt, spanom gyűrűsujja pedig eltört, sínben is volt, a bütykei pedig egy teljes hónapig úgy fel voltak dagadva mindkét kezén, mintha egy lódarázs fészekbe dugta volna őket.

2023. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"aki látszólag szarrá vert egy csávót egy balhé során"


+1

Mikor egy koponyát eltalálsz az öklöddel ott a kézcsontokban hatalmas forgatónyomaték keletkezik és a csukló vagy a kézfejben található csontok könnyen elrepednek vagy eltörnek. Nekem az első kick box órámon az első dolog az volt amit megtanítottak hogy hogyan tartsam ökölbe a kezem mikor ütök.

2023. szept. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A palm strike technika ezért sokkal jobb, és azt is ugyanúgy el lehet sajátítani, mint az öklös ütést. Én, ha verekednék, biztos ezt használnám.
2023. szept. 6. 09:06
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én, ha verekednék, biztos ezt használnám"

Egy verekedés néha annyire hirtelen, minden annyira random és kiszámíthatatlan, az adrenalin pedig annyira tombol, hogy azt sem tudod, mit csinálsz, csak ütsz, rúgsz, nemhogy még ennyire összpontosíts a palm strike technikájára, de igen, ha te egy hidegvérű, képzett bunyós vagy, akinek a konfliktus 100%-ában van lélekjelenléte, akkor jó ötlet a palm strike.

2023. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
palm strike korlátozott, pl. ha az ellenfeled lehajtja a fejét akkor max. az orrát vagy fogát tudod eltörni a palm strikeal, kiütni sosem fogom. Amíg te ütögeted az orrát vagy a feje a búbját addig ő egy alulról érkező öklössel kiterít az állkapocsnál.
2023. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!