Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Atlétikából meglehet élni? Ha...

Atlétikából meglehet élni? Ha nincs verseny mit csinál 1 atléta? Minden nap órák hosszat edz?

Figyelt kérdés
Üdv ugye volt nálunk a vb és engem megfogott ez a világ de nem értek hozzá, . Atléták azok mit csinálnak ha épp nincs verseny? (mert ahogy néztem azért nem olyan sok van én pl csak a gyémánt ligát tudom amit ad az M4 is de az is csak 14 forduló, plusz gondolom van vb-eb nem tudom, de nem tünik sürü programnak. Nem trollkodok, tényleg nem értem még ezt a "világot". Szóval egy atlétának miből állnak a hetei , napjai? PL a 100 méteres sprintfutó naphosszat futja a 100asokat és edz? Ebből meglehet élni? (ezt se viccből kérdem darts és snooker e két sportba tudom hogy kb a tiz legjobb él meg belőle a többinek rendes munkája van a sport mellett)
2023. szept. 12. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy valogatott atleta igazolt sportolo. Valoszinuleg kap penzt a klubjatol. De itthon emellett dolgoznak civilkent. Esetleg a vilagszinten is jo magyar atletak ilyen olyan osztondijat is kaphatnak.


Külföldön viszont abszolut profik. Szponzoroktol, klubtol kapnak penzt, plusz a penzdijak. A gyemant ligan kivul rengeteg mas verseny van. Meghivasosak vagy kisebb rangu.


A legeslegjobbak rajtpenzt is kapnak.

2023. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ez kb olyan mint a DARTS vagy SNOOKER, hogy aki nem top játékis annak kell civil rendes meló is? (magyarán csak ebből nem él meg nem az a "munkája", hogy sportoló egész nap edz stb). Ez külföldi szinten is igy van? (nem tudom kivenni az irásodból, hogy csak a magyaroknál van e , természetesen tudom hogy a nagy nevek a "krém" megélnek a nevükből sponzorokból stb)
2023. szept. 13. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, van egy klubja, aki valószínűleg fizet valamennyit, emellett ha válogatott, kaphat állami támogatást is.


Szerintem nem lehet egzisztenciát alapozni erre hosszútávon, kell mellette tanulni.


Amúgy igen, nekik az a munkájuk, hogy edzenek.

márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
márc. 18. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!