Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti 7x20-30 perc HIIT kezdőké...

Heti 7x20-30 perc HIIT kezdőként sok?

Figyelt kérdés

Azt mondta egy netes edző, hogy mindenképp kell pihenőnapokat tartani, különben elsorvadnak az izmok, mert nincs idejük regenerálódni. Ez igaz napi 20-30 perc HIIT esetében is, vagy csak ha órákat edz keményen valaki?

Azért csinálom minden nap már 2 hete, hogy megszokjam, jobban bírjam… ha kihagynék egy napot lehet, hogy odalenne a kezdeti lelkesedés.



2023. szept. 24. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha neked nem sok, akkor nem sok. Teljesen egyéni, hogy kinek mi a sok.
2023. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem állóképesség és egyéni preferencia miatt kérdezem, hanem azért, hogy ártalmas-e. :)
2023. szept. 25. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az izmok nem sorvadnak el ha edzel, éppen ellenkezőleg, akkor fejlődnek.

A pihenőnapokra pedig a regeneráció miatt van szükség, és ez nem lelkesedés kérdése, hanem szükséges.

Egyébként 20-30 perc egyáltalán nem elegendő, inkább kellene 5x1 óra, és heti két pihenőnap beiktatása a gyorsabb, látványosabb és tartósabb fejlődéshez.

2023. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A későbbiekben szeretném emelni az időtartamot is, az is cél, de mivel most kezdtem még örülök, hogy ennyit is megcsinálok. :) Már 2 alkalommal 40 percet is végig tudtam szenvedni, de ott már éreztem, hogy nem olyan minőségben.
2023. szept. 30. 08:33
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Elég gyenge lehet az állóképességed és az izomzatod, ha nem vagy képes heti 5x1 óra folyamatos edzést megcsinálni.

A mindennapi edzést felejts el, be kell iktatni a két pihenőnapot a heti 5x1 órás edzések közé.

Inkább legyenek eleinte kisebb intenzitásúak az edzéseid, amit lehet folyamatosan intenzívebbé tenni, mint hogy ne legyen két pihenőnapod egy héten.

Először az állóképesség növelése a cél, és ahhoz be kell tartani a fokozatosság elvét, folyamatosan kell növelni az edzések intenzitását.

És nem szabad megfeledkezni a megfelelő minőségű, megfelelő összetételű, és kiszámolt kalóriamennyiségű táplálkozásról sem, mert anélkül nem sokat ér az edzés.

2023. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon csinálok hiit edzéseket 20-40 perc közti időtartamban már több mint 6 éve, heti 5-6x. Akkor iktatok be pihenőnapot amikor úgy érzem hogy elfáradt a testem, de ilyenkor szoktam legalább egy órát sétálni. Egyébként többet edzettem amikor elkezdtem (akkor 40-60 percet nyomtam heti 6x stabilan), de szerencsém volt mert jól bírta a testem, ma már több mint valószínű lesérülnék az első nap 😃 Szerintem jó amit tervezel, csak legyen pihinapod minden héten.
2023. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg gyenge az állóképességem, mert kb. 10 éve nem mozdultam meg sportszerűen. Ezen akarok változtatni. :)


Köszönöm a hasznos választ, 6-os. Épp arra gondoltam, hogy valami regeneráló jógát betennék akkor heti 1 pihenőre, csak mozogjak mégis valamit. A séta is jó ötlet.

2023. okt. 3. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!