Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni szeretnék, nagyon....

Futni szeretnék, nagyon. Túlsúlyosan biztos nem lehet? :D

Figyelt kérdés

Értem én, hogy szétmennek az ízületeim, de akkor is ezt akarom csinálni. 1. szeretem 2. olcsó 3. bárhol, bármikor megtehetem.


Ha csak keveseket futnék akkor sem lehetne? : /


19/l 180 cm 95 kg


(van jó futócipőm, korábban már futottam, tudom az alapszabályokat :P )


Tudom, elég hideg van most elkezdeni, de akkor is... =( : D


2010. okt. 17. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést még is mi a fenének tetted fel??? Fussál...
2010. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert azt hittem léteznek még segítőkész emberek, akik jó tanácsokkal tudnának ellátni, de te sikeresen megcáfoltad ezt.
2010. okt. 17. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is jelentős túlsúllyal kezdtem el futni, azóta fogytam, de ízületi problémát szerencsére nem okozott. Persze, nem biztos, hogy nálad sem :S Nem tudom sajna. Nekem nem ártott, ennyit tudok mondani.
2010. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

100 kiló fölött "nem illik" futni,te 95kiló vagy(határeset).

Mindig melegíts be jól és futás előtt sétálj egy 10 percet.Fuss salakon vagy füvön a jó cipődben,ezek könnyíthetnek kicsit.Fuss Forest....

2010. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 100 kiló voltam 5 éve mikor elkezdtem rendszeresen futni, és semmi gondom nem volt azóta sem, igaz én magasabb vagyok, mint te (195 centi). De te sem vagy annyira durván túlsúlyos, hogy ne kezdhesd el, szerintem.


Egyébként télen ugyanúgy lehet futni, élversenyző atléták és tájfutók ekkor szoktak alapozni és futni heti 150 km-t. De hobbi szinten sem okoz gondot melegítőben a mínuszban futás. Én volt hogy -20 fokban futottam, és egyáltalán nem fáztam meg, természetesen utána egyből zuhanyoztam. Volt olyan is, hogy havazásban, esőben, szélviharban. Megfázástól mondom nem kell félni, hiszen semmit nem számít a hidegben 1 óra, hiszen közben mozogsz, légutadat meg kitisztítja a hideg levegő.

2010. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Melegíts be előtte, elsőnek ne fuss sokat és ha nagyon hideg van ne fuss mert később ízületi problémákhoz vezet :)
2010. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

valójában a helytelen futótechnika rombolja az izületeket, ezt a túlsúly hatványozza.


ha jó a futótechnikád, nem lesz izületi problémád. Fuss mezitláb. akkor megtanulod, hogy ne verd oda a sarkad a földhöz, és helyes futótechnikád lesz.

2010. okt. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

szia!


Szerintem nyugodtan mozogj, fokozatos terheléssel vagy akár csak gyors séta. Ha van lehetőséged puha talajon tedd.

Hajrá, én veled vagyok!

2010. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiótoknak. Ezek szerint ne higgyek azoknak, akik csak lebeszélnek róla. : )
2010. okt. 18. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!