Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 18éves,178cm magas,63kg...

18éves,178cm magas,63kg vagyok.1-2éve kondizok (3hónap kihagyás volt, ínszalag szakadás). Milyen edzés tervet ajánlotok? 7ből 5nap legyen.

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:

7-ből 5 napot tök felesleges kondiban tölteni. Ha 3 napnál többször tudsz menni, akkor rosszul edzel (gyengén).


Egyébként 1. nap: mell + bicepsz

2. nap: hát + váll

3. nap: láb + tricepsz


De lehet máshogy is, csak a mell/hát/láb ne legyen 1 napon, mert nem tudod jól megedzeni őket 1 nap.

2011. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Kérdezőnek: Tömegnövelőt mindenképpen ! Interneten találsz rá edzést.


Első: Ilyen hülyeséget ne írj. Vannak olyan profik, akik délelőtti és délutáni edzést is csinálnak. A kezdők szoktak 3 naposat, átlagnak a 4 nap a megfelelő, de lehet 5 napot is. Ahhoz, hogy minden izomcsoportot megfelelően meg tudj edzeni, 4 nap mindenképpen kell.

2011. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

20:50: köszönjük Emese!

Igen, a profik valóban edzenek egy nap akár többször is. Meg persze szúrják is magukat, és a táplálkozásuk amúgy rendben van. Nem gyanús, hogy a kérdező talán esetleg nem profi? :p

1-2 év után még bőven a kezdő szinten van. Ha te 4 napot tudsz edzeni, akkor a) már legalább 5-6 éve edzel és a kajád rendben van (készülhetsz naturál versenyre), vagy b) nem edzel megfelelően - ekkor az edzésed a pinalegyezéshez lehet hasonlítani.

2011. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

2 éve edzek, első évben 3 napos edzésem volt, 1 nap mindent megedzettem, inkább szintre hozó volt. Ne adj rossz tanácsot neki, 5 nap nagyon jó, csak sokaknak idejük nem engedi, ha végig gondolod több napod van arra, hogy különböző izmokat megedzél.


Kérdező: 178 cm vagy és 63 kg 18 évesen 1-2 év edzés (kondi???) után, szerintem dobd ki az edzéstervedet és kezdj el tömegesíteni. Az ideális testsúlyod 80 kg lenne, izmosan kb. 90 kg.

2011. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21:58: Én viszont 6 éve edzem, úgyhogy azt gondolom, hogy nem én adok rossz tanácsot neki.
2011. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
6 év edzés után azt mondani, hogy aki 4 vagy 5 napot edz az rosszul edz, hát... Minnél kevesebb napot tudsz edzeni, annál hosszabb az edzés, és ezáltal kevesebb gyakorlatot tudsz megcsinálni egy izomcsoportra, mert fáradsz és a kedved sem olyan. Képzelj el olyan edzéstervet, ahol ha a hasat nem veszük, akkor csak 1 órát edzel 1 nap, és az energiád nagy része szinte egy izomcsoportra öszpontosul.
2011. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én hetente 3× eddzek súlyokkal és én akkor kb 1,5 óra intenzív edzést csinálok kb 15-20 gyakorlat között.Úgyhogy 1 nap edzés 1 nap pihenés.
2011. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán van értelme vitatkozni szerintem. Nekem a heti 3 napos edzés tökéletes, 6 év alatt nőttem 25 kilót (zsír nélkül), és maximálisan elégedett vagyok, mivel nincsenek versenyzői ambícióim. Szerintem ez a módszer működik, amikor 4 napot edzettem (az addigi intenzitással..), akkor néhány hét alatt túledzettem magam, és megsérültem.

(Én még sportolok mást is, ezért hogy korrekt legyek így írom: heti 3 súlyzós edzésről beszéltem eddig.)

2011. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor maradhat az első edzés terv?

Tömegelésre,most kezdtem el egy "étrend tervet".

Még valaki kibontaná, hogy az izom csoportokra milyen gyakorlatot, és mennyiszer tegyem?

2011. júl. 10. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!