Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Plank elsőre 3 perc sikerült....

Plank elsőre 3 perc sikerült. Mi ebben a nehéz?

Figyelt kérdés
Jó, remegtem, mint állat, és talán tovább is ment volna, de mivel láttam a táblázatot, hogy 1-2 perc az átlagos, 2-4 perc az átlag feletti, úgy voltam vele, le is állok. De lehet menne 4 perc is. Ráadásul nem tettem csuklóra a kézfejeimet, hanem előre tartottam tenyérrel a föld felé.
dec. 3. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Meg amúgy testépítés szempontjából ennek mi jelentősége van? A plank egy izometrikus törzsgyakorlat, ami a core megdolgoztatása mellett megtanítja a sportolót a törzs helyes feszítésére, stabilizációjára. Ennyi a funkciója, ez egy rávezető/bevezető gyógytorna gyakorlat. Lehet plankelni fél órát is egyszerre, csak semmi értelme, semmi pluszt nem fog adni. Aki 3-4 percig szabályosan, nem beejtett csípővel meg tudja tartani, annak rendben van a törzsfeszessége, meg is állhat, tök jó, lehet menni sportolni. Egyéb relevanciája nincs. Esetleg az opció, ha a hátadra pakolt súlytárcsákkal progressziót viszel a plankbe, és így nehezíted a végrehajtást, de ennek megint nincs sok értelme (pláne testépítés tekintetében), felesleges macera. A planket a női magazinokban és a hitvány ugrálgatós youtube workout videókban szeretik a laikusok, egyébként sok minden nem következik belőle, és a leírtakon kívül nincs más haszna.
dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Amúgy más témába nem tudtam beírni.
dec. 3. 15:54
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Garantáltan szabálytalanul csináltad. Az emberek kozul keves van aki jol csinalja. A torzs egyenes, vall alatt a konyok. Alkar parhuzamos a testtel. Has, far es combizmot folyamatosan aktivan kell fesziteni
dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!