Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudom csökkenteni a...

Hogyan tudom csökkenteni a pulzusszámot futás közben? Vannak esetleg ilyen jellegű csoportok ahol lehet tanácsot kérni és segítenek a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok teljesen kezdő futó.2 és fél éve kezdtem el futni, fokozatosan növelve a távot, viszont a rendszeresség ( ami alatt heti 4-5 futást, 40-50 km-t értek) csak idén nyár óta van és tudatosan, órával a pulzust is mérve pedig csak 3 hónapja. Addig is persze mértem távokat, de nem figyeltem a pulzust egyáltalán, csak érzésre futottam. A tempóm sajnos nem gyors, de a hosszú távokat nagyon jól bírom.

Eddig 4 maraton és egy 50 km- és táv az amit teljesítettem. A legutóbbi maraton 4:35 alatt sikerült. Tudom, ez nem a legjobb eredmény, de pont az a cél, hogy fejlődni tudjak.

Viszont nagyon zavar, hogy az edzések alatt nem tudom alacsonyan tartani a pulzusszámot, és egy elvileg lazább 6:00/km-es tempónál már simán 165 fölé megy.

És így nem tudom tartani az előírt edzéstervben javasolt pulzuszónát.

Ahhoz hogy pl 160 alatti legyen az átlag, ilyen 6:30-6:40 es tempót kell tartanom, de az nagyon nagyon lassú.

Mitől lehet ilyen magas? Hogy javíthatnék rajta?

Rengeteget járok gyalog, túrázni is, a futás előtt is mindig sportoltam valamit.

Mit csinálhatok rosszul?

(ha számít, 30 /N

163cm/50kg)



dec. 6. 10:04
 1/1 anonim válasza:

6 perces tempónál 165+ pulzus valóban nem optimális, bár tény, hogy minden emberfüggő, tehát egyénenként más és más minden egészségügyi érték.

Én a helyedben elmennék egy sportdiagnosztikai mérésre, tanácsadásra.

És egy fontos kérdést azért még felteszek. Ugye ezek a HR adatok még véletlenül sem optikai mérésből származnak? Az kuka, úgy ahogy van. Ha pántról szedett értékeket láttál, akkor legalább biztosan pontosak.

dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!