Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki hozzáértő segítene...

Valaki hozzáértő segítene nekem? Futás közbeni magas pulzusszámról lenne szó. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 173 cm és 61 kg. Kb egy hónapja kezdtem el futni, általában 3-4 max 5 kilométereket, 6-7 perc alatt futok le egy kilométert. Előtte két hónapig edzettem itthon, viszont az azelőtti időszakban elég sok idő kimaradt nekem a sportból, így edzetlenebb voltam. Most futás közben 180 fölé is felmegy akár a pulzusom (mérem pulzusmérő órával). Ilyenkor ha nem megy lejjebb 1-2 percen belül, leállok sétálni kicsit. A nyugalmi pulzusom 80 körül mozog. A kérdésem az lenne, hogy ez a magas pulzus futás közben normális? Idővel ha többet futok, csökkenni fog? Lehet tenni valahogyan azért, hogy csökkentsem? Mennyire veszélyes ez a szívemnek?

2020. jún. 4. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs vele, és igen csökkeni fog elméletileg...

Ha aggódsz, akkor érdemes gyakori kérdések helyett, egy sportorvost felkeresni.

2020. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen. Teljesen kezdő vagy, majd ahogy fejlődik az állóképességed úgy fog csökkenni.
2020. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ide sportorvos.
2020. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jól teszem, hogy kicsit sétálok futás előtt, amikor felmegy magasra?
2020. jún. 4. 10:14
 5/13 A kérdező kommentje:
*futás helyett
2020. jún. 4. 10:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen sportba kezdesz bele, amit addig nem űztél, erősen javallott elmenni sportorvoshoz.
2020. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
De ettől függetlenül én azt tanácsolnám, hogy dobd el a francba a pulzusmérőt, meg minden kütyüt... fuss a természetben és hallgass a testedre.
2020. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, baromira nem kell orvoshoz rohanni.


A pulzusmérőt pedig ne dobd el mert ha tudod, hogy hogy kell használni akkor elképesztően hasznos dolog.

2020. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha magas akkor sétálj bele amíg kicsit normalizálódik. Idővel egyre hosszabb lesz a futás és rövidebb a séta.


Az elején a kulcs az alapállóképesség megteremtése. Nyugis tempó, egyre növekvő távok, persze szép fokozatosan.

2020. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem nem kell orvoshoz rohanni, hanem erdemes sportorvoshoz menni, akinek ez a dolga, ez a szakmája, megallapítja, hogy űzheted e egyáltalán azt a sportot... sok fájós meg tönkrement térdü ember valódzínüleg szidja azt a napot, mikor nem ment el egy egyszerű negyedórás kivizsgalasra, mielőtt barom módjára beleállt a futásba.
2020. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!