Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi meló összeszedni 4.8...

Mennyi meló összeszedni 4.8 kg izmot?

Figyelt kérdés

Most voltam testösszetétel anailízisen. 40 éves nő vagyok, 165 cm mags, 59 kg. Épp fogyózom, meg nemrég áltam neki otthoni erősítő edézseket csinálni (napi 20 perc csak egyelőre, de most még ez is bazi nehéz), illetve rendszeresen bringázom, így télen is megyek heti 100-150 km-et, nyáron sem simán megyek egy nap alaptt 200-at is akár, szóval az általános erőnlétem nem rossz.

Az analízisen az jött ki (amire amúgy számítottam is), hogy fogynom kell 5,9 kg zsírt és fel kell szednem 4.8 kg izmot. A fogyás az oké, de az izom mennyiségét nem tudom hova tenni a fejemben. :) Nem tudok mihez viszonyítani hogy ez most mennyire sok vagy kevés, fogalmam sincs. Még a kérdést sem tudom normálisan feltenni. :D


2023. dec. 14. 12:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Fél év alatt 5 kiló izom? Az még egy 18 éves fiúnak se menne. Ha ilyen ütemben lehetne izmosodni sok izmos ember mászkálna az utcán.

Edzésmódszer, életvitel függő kérdező, de mindenképp több év kemény munka.

2023. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint cirka 5kg izmot 1 év összeszedni jó étrenddel naturál kezdőként, ráadásul 40-es nőként az szeirntem lapozgassa tovább a kiskegyed 2001-es számait.


Kérdező nem bántásból, de a te paramétereiddel 4.8 kg izmot, azaz 4.8 kg színtiszta izomszövetet szerintem nem igen lehet növeszteni már úgy ever.



Ha ez így működne akkor minden ember izmos lenne.

Kezdjük ott, hogy ha az edzés kaja regeneráció hármasból valami is szar, akkor kb alig fogsz izmoz építeni.

Itt az emberek kb 80%-a alapból elbukik.

Rengeteg olyan ember van akik 2-3 éve edzenek és jóformán meg sem mondanád róluk.


Ez a nagy átlag.


Amúgy ha mindened patent azaz a kajád, progresszív edzésed, regenerációd tökéletes, és mondjuk egy 20as srác lennél akkor az első 1 évben azt mondanám 1kg színizom lenne a maxod.


(az a kutyát nem érdekli, hogy "feltömeleéskor" mennyi vizet meg zsírt kötsz be neettó 20g izomszövet mellé

2023. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válazokat, így már tudom hova tenni a dolgot. :) Akkor sem dőlök a kardomba ha nem lesz tökéletes a testösszetételem, de folyamatosan rajta leszek hogy izmosodjak. :)
2023. dec. 14. 13:57
 14/18 anonim ***** válasza:
Jó a hozzáállás! Sok sikert, az edzést amúgy is élvezni kell, az legyen az első.
2023. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kb egy év, vagy 10 hónap.

De sima otthoni tornázgatással nem fog menni olyan hatékonyan. Elég fontos hogy milyen az exzés pontosan milyen a terhelés mert nem mindegy hogy ideiglenesen vsgy tartosan no az izomszoveztek terfogata

2023. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Még férfiként is minden kiló izomért meg kell "szenvedni" naturál keretek között, márpedig a férfiak könnyebben tudnak izmot építeni, mint a nők.


Akik azt állítják, hogy 1 év alatt 10-12kg izmot pakolnak fel, hazudnak. Az teljesen rendben van, hogy a mérleg szerint híztál 10kgot, de az nem mind izom volt, sőt, 80%-a biztosan nem az.


Ha tökéletes genetikád van, mindent jól csinálsz, akkor az első évben FÉRFIKÉNT 6kg izom nem lehet lehetetlen. (tökéletes genetikája meg igencsak kevés embernek van, és valószínűleg a kezdetekben senki sem csinál jól semmit.)

Nőként ez a szám inkább a harmada.


Ne legyenek elvárásaid ilyen téren, már a korodból ítélve is hátrányban vagy egy fokkal, mint pl egy 20 éves nő. Arra törekedj, hogy súlyzós edzés mellett erősödj, időről időre fejlődj gyakorlatokban, egyél legalább 1.6g/testsúlykg fehérjét és aludj 7 órát minimum. Ha ezek megvannak, akkor javulni fog a testösszetételed.


Ezek a testösszetél mérések pedig nem mérvadóak. Iránymutatásra jó lehet, de SEMMI sem tudja megmondani pontosan, hogy mennyi felesleg van rajtad és mennyi izmot kellene építened.. Kb annyira hasznosak, mintha valami random testzsírszázalék mérő oldalon beírnád az adataid is kiadna egy értéket.

2023. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok idő lehet, nagyon. Lehet ha már fogysz, az is javítana az összképen a jobb arányok miatt. Az izmosodásban több, mint 100%-os eltérés is lehet az embereknél, ezért egyéni, hogy kire mi megy fel.

Christian Bale pár hónap alatt 40 kiló izmot pakolt magára - ez még szteroiddal is a hihetetlen kategória 5 hónap alatt. Taylor Lautner a vámpíros filmhez kellett belehízzon a szerepébe, mert sovány volt. 1 éve volt, felszedett 13 kg izmot. Ez is elég jó eredmény, sokaknak 2 év alatt sem menne ennyi - de itt meg hozzá kell tenni, hogy abban a korban a leggyorsabb az izomépítés.

Józan László, aki volt a barátok köztben és a boxos cuccban, 20kg izmot pakolt magára és még azzal is olyan szálkás volt, mint egy osb lap.

Csak azért a pozitív példákat hangoztatom, mert ezekből lehet motivációt nyerni. Ha úgy állunk hozzá, hogy a genetikám amúgy is szar, akkor az ki fog hatni az eredményre is. Szóval próbálkozni lehet és kell is és mindig kell legyen valamilyen motiváció, mert anélkül egy idő után elmaradnak az edzések. 40 éves asszonyként nem is biztos az 5kg izom kell legyen a cél, hanem a fogyás, aztán az egészség megtartása, az, hogy 60 évesen ne egy megreccsent öregasszony legyél, hanem egy fitt nő.

2023. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

17

Nem vagyok asszony, tök fiatalos vagyok. :D

Amúgy elég pontosan megfogalmazomtad a célomat. :) Aktív nyugodíjas éveket szeretnék majd, nem megroggyanva otthon zsörtölődni a szomszédokra, hanem akkor is bringázni, kirándulni, fájdalmak nélkül és egészségesen élni. Nekem ez csak erről szól és azt hiszem ez elég jó motiváció. :)

2023. dec. 14. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!